Fransız senatör 'Ahmak Obama' tişörtü aldı

Fransız senatör 'Ahmak Obama' tişörtü aldı
Fransız senatör 'Ahmak Obama' tişörtü aldı
Kırım ziyaretinde bulunan Fransız senatör Yves Pozzo di Borgo'nun üzerinde 'Obama, sen bir ahmaksın' yazan bir tişört satın alması şaşkınlık yarattı.

RADİKAL – Batı ile Rusya arasında gerilimin yüksek olduğu bir dönemde, geçen yıl Rusya’ya bağlanan Kırım’a bir ziyaret gerçekleştiren Fransız senatör Yves Pozzo di Borgo’nun üzerinde ‘Obama, sen bir ahmaksın’ yazan bir tişört aldığı bildirildi. Borgo, üzerinde Rusya Devlet Başkanı ve ABD Başkanı Barack Obama’nın fotoğraflarının yer aldığı tişörtle poz verdi.

Russia Today’in haberine göre, merkez-sağ Bağımsızlar ve Demokratlar Birliği (UDI) üyesi Borgo, medyanın ve Avrupa ’daki siyasi anlatının Kırım’da yaşananları yansıtmadığını belirtti. Borgo, “Buraya geldiğim için çok mutluyum, çünkü Kırım sakinleri olan sizi dinleyince durumu anladım. Bu durum, Avrupa’daki medyada, Avrupa parlamentolarında, Avrupa Parlamentosu’nda, Avrupa Konseyi’nde ya da Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nda yansıtılmıyor” ifadesini kullandı.

Natalya Poklonskaya meclise mi giriyor?

Fransız Ulusal Meclis üyesi Thierry Mariani ise Batı’nın Rusya’ya uyguladığı yaptırımlarla ilgili açıklamasında, yaptırımların temelsiz olduğunu vurguladı ve kaldırılması gerektiğini söyledi.

Berlusconi: Putin beni Rusya'nın ekonomi bakanı yapmak istiyor

Berlusconi: Putin beni Rusya'nın ekonomi bakanı yapmak istiyor

Putin'den Suruç için başsağlığı mesajı