Galler Prensi Charles: Kendimi çok yaşlı hissediyorum

Galler Prensi Charles: Kendimi çok yaşlı hissediyorum
Galler Prensi Charles: Kendimi çok yaşlı hissediyorum
İngiltere kraliyet tahtının birinci sıradaki varisi Galler Prensi Charles, torun beklemesiyle ilgili olarak, "Kendimi çok yaşlı hissediyorum" dedi.

LONDRA - Prens Charles bir İngiliz kanalına verdiği röportajda, bu yaz doğması beklenen torunuyla ilgili soruları da yanıtladı. Torun beklemesiyle ilgili "kendimi çok yaşlı hissediyorum" diyen Charles, torununa kötü bir çevre bırakmak istemediğini, iklim değişikliği ve sonuçlarıyla ilgili endişeleri olduğunu söyledi.

ÇEVRE KAMPANYALARINA DESTEK VERİYOR

Çevre konularıyla ilgili yürütülen kampanyalara uzun yıllardır destek veren Prens Charles, "Torunlarımın 'Niye bu konuda bir şey yapmadın?' sorusuyla karşılaşmak istemiyorum" dedi.

Prens Charles'ın büyük oğlu William ile eşi Kate'in geçen ay bebek bekledikleri açıklanmıştı.

Söyleşide 64 yaşındaki Prens Charles'a, Afganistan'da askeri görevini yapan küçük oğlu Prens Harry ile ilgili sorular da yöneltildi. Oğlunun Afganistan'da Apaçi helikopter pilotu olarak görev yapmasıyla ilgili endişe duyduğunu söyleyen Prens Charles, "Her akşam endişe duyuyorum. Ama yaptığı şeyi çok seviyor ve bu konuda oldukça iyi.
Çocuğunuz ya da sevdiğiniz bir insan zorlu ve tehlikeli koşullarda ve uzakta bulunuyorsa, her zaman endişe duyulduğunu biliyorum" diye konuştu.(aa)