Gamalı haçlı cinayete yetersiz soruşturma!

Gamalı haçlı cinayete yetersiz soruşturma!
Gamalı haçlı cinayete yetersiz soruşturma!
İslam karşıtı Pegida gösterilerinin ortaya çıktığı Dresden'de Eritreli bir sığınmacı bıçaklanarak öldürüldü. Cinayetin işlendiği odanın kapısına gamalı haç çizildi. Polis soruşturmayı ihmalle suçlanıyor

RADİKAL - 20 yaşındaki Eritreli sığınmacı Halit İ., salı günü Dresden'de ölü bulunmuştu. Polis ilk açıklamasında "olayda dışarıdan müdahale ihtimalinin söz konusu olmadığını" savunmuştu. Otopsi, sığınmacının boynundan ve göğsünden aldığı bıçak darbeleriyle öldürüldüğünü ortaya çıkarmıştı. Ayrıca kurbanın oturduğu dairenin kapısına gamalı haç sembolleri karalandığı belirlenmişti.

Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) davasının müdahil avukatlarından Mehmet Daimagüler, "polis bu olayda inanılmaz özensizlik sergilemiştir. Bunun bir bedeli olmalıdır" dedi. Yeşiller Partisi'nden Volker Beck de sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu. Sol Parti 'den Jan Korte, "Yetkililer neden ilk aşamada olayın bir şiddet eylemi olmadığını savundu? Yanıtlanması gereken daha çok soru var" dedi. Konu dün Saksonya eyalet meclisinin içişleri komisyonunda da ele alındı. (Deutsche Welle)

Alman vekilden Pegida'ya destek: Alman çocukları Türk gibi konuşuyor

Almanya'da tarihi an! Göçmenlere sahip çıktılar

Merkel: İslam karşıtı gösterilerden uzak durun

İslam ve yabancı düşmanlığına karşı hedef bir milyon kişi

Almanya'da İslam karşıtı eyleme binlerce kişi katıldı