Gambiya 'İslam devleti' oldu

Gambiya 'İslam devleti' oldu
Gambiya 'İslam devleti' oldu
Gambiya Devlet Başkanı Jammeh, ülkesinin bundan böyle 'İslam devleti' olduğunu ilan etti.

RADİKAL - Gambiya Devlet Başkanı Yahya Jammeh, "kaderi Allah'ın ellerinde olan ülkesinin, bugünden itibaren İslam devleti olduğunu" açıkladı. Jammeh, Batı Afrika ülkesi Gambiya'nın sahil kenti Brufut'ta yaptığı açıklamada, "Gambiya'nın kaderi, Yüce Allah'ın ellerindedir. Bugünden itibaren Gambiya bir İslam devletidir. Vatandaşlarımızın haklarına saygı duyan bir İslam devleti olacağız" ifadesini kullandı. 

Ülkesinde 1994 yılından bu yana Devlet Başkanı olan Jammeh'in açıklaması, Gambiya Devlet Başkanlığının internet sitesinde yayımlandı. 

Gambiya lideri: Dar kotlar ve iç çamaşırı kadınların kısırlığına yol açıyor

Jammeh'in, Gambiya'daki Hristiyanların dini ibadetlerini yerine getirmeyi sürdüreceği, "İslam devleti" ilanının, ülkede kadınların giyimlerine kısıtlama getirilmek için kullanılmasına izin verilmeyeceğini dile getirdiği belirtildi. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/149141414914141

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  O yola bir kez çıkıldımı - legendary

  Dönüşü olmaz. "Hristiyanlar güvendedir, kadınların giyimine karışılmayacaktır." açıklaması aksi istikamette gidişin önünün alınamayacağı bir süreçte boş bir açıklamadır. Sarsıcı etkisi az olsun diye ön hazırlık amaçlı söylendiğini tahmin ediyorum. Dünyada her şey bu kadar göz önünde olurken, göz çıkartıcı adımlardan sakınıyorlar... Aferim! Ülkesini, milletini seven akıllı adamlar (!) Ama bizler istikameti biliyoruz. Dini dayatmalar adım adım sosyal yaşamı boğacak. Önce Hristiyanlar ve seküler kesim için hayatı yaşanmaz hale getirecek sonra "ılımlı" Müslümanlar derken, herkes birbirini çiğnercesine "kafir" batı ülkelerine kapağı atmak için yollara dökülecek... Bu sorunlar "Allah yolunda", "Allah'ın emrinde" vs. benzer sözlerle etrafa da sirayet ederek devam edecek...