Gani: El Kaide Windows 1 ise IŞİD Windows 6'dır

Gani: El Kaide Windows 1 ise IŞİD Windows 6'dır
Gani: El Kaide Windows 1 ise IŞİD Windows 6'dır
Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani, 'Eğer El-Kaide Windows 1 versiyonu ise IŞİD Windows 6 versiyonudur' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Resmi bir ziyaret için İsveç’te bulunan Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani dün aksam İsveç Televizyonunun Agenda programında verdiği söyleşide "Eğer El-Kaide Windows 1 versiyonu ise IŞİD Windows 6 versiyonudur" dedi.

Eşref Gani, El Kaide ile IŞİD arasında benzerlikler olup olmadığı sorusuna verdiği yanıtta "Aralarında farklılıklar var. Uyguladıkları şiddet tamamen yeni bir fenomen. Bu noktada El-Kaide’den ayrılıyorlar. Microsoft’tan özür dilerim ama eğer El-Kaide Windows 1 versiyonu ise IŞİD Windows 6 versiyonudur" dedi.

Koalisyon güçlerinden IŞİD'e büyük darbe: 32 ölü

İki örgüt arasındaki benzerliklere de dikkat çeken Eşref Gani, ikisinin de uyuşturucu bağlantılı kriminal ekonomik faaliyetlerinin teröre kaynak olduğunu, bunun iyi ele alınması gerektiğini belirtti.

Johnson: Putin ve Esad'la birlikte çalışmalıyız

İSVEÇ’İN SOKAKLARI ALTIN

Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani Afganistan’ın 10 yıldır aldığı ekonomik ve askeri desteğe karşın neden binlerce Afganistanlının İsveç’e sığınmak için akın ettiği yönündeki bir soruya verdiği yanıtta da, "Afganistan’da, Avrupa’nın özellikle de İsveç’in sokaklarının altından olduğu yönünde bir algı var. Başarıya ulaşmış Afganlıların hikayeleri de buna katkı yapıyor. Bir diğer neden de üzerimize misiller düşerken, intihar bombacıları insanları havaya uçururken insanların geleceklerini kendi ellerine almak istiyor olmalarıdır" dedi. (Ersin Arslan/DHA)

IŞİD kendi mobil uygulamasını yaptı

ABD öncülüğündeki koalisyon Suriye ordusunu vurdu