'Gazeteci' insanlığa çelme taktı!

'Gazeteci' insanlığa çelme taktı!
'Gazeteci' insanlığa çelme taktı!
Macaristan'da bir kadın kameraman kucağında oğlu ile polisten kaçmaya çalışan göçmen babayı, çelme atarak yere düşürdü. Çalıştığı televizyon kanalı kameramanın görevine son verdi.

RADİKAL - Macaristan'da polisten kaçan göçmenleri görüntüleyen bir kadın kameraman kucağında oğlunu taşıyan göçmen bir babaya çelme atarak yere düşürdü, başka bir göçmen kız çocuğuna ise tekme attı.Bu sırada yaşananları görüntüleyen Petra Lazlo adlı kadın kameraman kucağında oğlunu taşıyan bir babayı, çelme atarak yere düşürdü.

Yere düşen baba ve oğul, polis tarafından gözaltına alındı. Kameraman, baba ve oğul dışında, önüne çıkan diğer göçmenleri de yere düşürmeye çalıştı.
Kameramanın çalıştığı Macar N1TV televizyonu, olayın ardından bir açıklama yaparak Lazlo'nun görevine son verildiğini açıkladı. Kanal, Lazlo'nun davranışını da kınadı.Olayda, diğer göçmenlere ise polis tarafından gözyaşartıcı gaz kullanıldı, polis tüm göçmenleri otobüslere doldurarak bekledikleri köye geri götürdü.

Macaristan, Avupa'nın yaşadığı göçmen krizinde en çok eleştirilen ülkelerin başında geliyor. Macar yönetimi, göçmenlerin girişini engellemek için sınıra dikenli tel çekmişti. Ülkede bulunan göçmenler de sık sık sivil saldırılara maruz kalıyor. (Reuters)


  ETİKETLER:

  Reuters

  ,

  Kız

  ,

  Kadın

  ,

  sivil

  ,

  göçmen

  ,

  açıklama

  http://www.radikal.com.tr/143076114307611

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bizim ülkemizde de olur mu? - hamzaakyol

  kamuoyu baskısından değil, insani değerlere aykırı hareket ettiği için bir çalışanın işine son verilir mi? macar televizyonunun çalışanını yaptığı davranış nedeniyle, kamuoyu baskısı olmadan, kovmaları, şu karanlık günlerde, insanlık adına bir miktar rahatlattı. macar televizyon kurumu yöneticilerini, aldıkları karardan dolayı tebrik ederim.