Gazeteciler canlı yayında öldürüldü

Gazeteciler canlı yayında öldürüldü
Gazeteciler canlı yayında öldürüldü
ABD'nin Virginia eyaletinde bir silahlı saldırganın canlı yayında ateş açması sonucu 2 gazeteci hayatını kaybetti. Agusta bölgesi emniyet müdürü sözcüsü, şüpheli saldırganın kanalın eski çalışanı 41 yaşındaki Vester Lee Flanagan olduğunu açıkladı. ABD polisi canlı yayın sırasında kameraman Adam Ward ve muhabir Alison Parker'ı öldüren ve ardından aracında kendini vuran saldırgan Flanagan'ın hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı.

RADİKAL – ABD ’nin Virginia eyaletinde silahlı bir saldırganın canlı yayında ateş açması sonucu 2 gazeteci yaşamını yitirdi. CBS'e bağlı WDBJ7 TV muhabiri Alison Parker (24) ve kameraman Adam Ward (27) adlı gazeteciler röportaj yaptıkları sırada öldürüldü.

BBC'nin haberine göre, sekiz el ateş edildi. 

ABD polisi canlı yayın sırasında kameraman Adam Ward ve muhabir Alison Parker'ı öldüren ve ardından aracında kendini vuran saldırgan Vester Lee Flanagan'ın hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı.

Reuters’ın haberine göre, Bridgewater Plaza adlı alışveriş merkezinde, yerel saatle sabah 06.45’te meydana gelen olayda, gazetecilerin silah seslerini duyduklarında çığlık atarak kaçtıkları görüldü.

Yayının kesilmesinin ardından büyük şaşkınlık yaşayan sunucu, “Orada ne olduğundan tam olarak emin değilim. O seslerin ne olduğunu öğrenir öğrenmez tabii ki sizi bilgilendireceğiz” dedi. Kanalın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Alison ve Adam, sizi seviyoruz” ifadelerine yer verildi.

MUHABİRİ VURURKEN ÇEKTİĞİ VİDEOYU SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI

Agusta bölgesi emniyet müdürü sözcüsü, şüpheli saldırganın kanalın eski çalışanı Vester Lee Flanagan olduğunu belirtti ve şüpheliyi aramaya devam ettiklerini söyledi.

Flanagan'ın gazeteci olarak Bryce Williams ismini kullandığı ve kanala 2012 yılında multimedya muhabiri olarak girdiği belirtildi.

Muhabiri vururken çektiği yakın plan videoyu da sosyal medyada paylaşan şüphelinin Twitter hesabı askıya alındı.

Görüntülerde şüpheli üzerinde siyah pantolon ve mavi bir üst ve elinde silahla görülmüştü.

PARKER'IN NİŞANLISI: EVLENMEK İSTİYORDUK 

Öte yandan, Parker'ın nişanlısı Chris Hurst, saldırının ardından Twitter'ından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

"Bunu paylaşmadık ama Alison Parker ve ben çok aşıktık. Yeni birlikte yaşamaya başlamıştık. Donakaldım. Neredeyse dokuz aydır beraberdik. Hayatımızın en güzel dokuz ayıydı. Evlenmek istiyorduk. Onun 24'üncü yaş gününü yeni kutlamıştık. Tanıdığım en mutluluk saçan insandı. Ve bir sebeple o da beni sevdi. Ailesini, ebeveynlerini ve kardeşini sevdi."