Gazprom'dan indirim açıklaması

Gazprom'dan indirim açıklaması
Gazprom'dan indirim açıklaması
Rus basınına konuşan Gazprom sözcüsü Sergey Kupriyanov, 'Rusya, Türkiye için doğalgaz fiyatında indirim yapabilir' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Rusya doğalgaz şirketi Gazprom, Türkiye’ye yönelik doğalgaz fiyatında indirim yapabileceklerini açıkladı. Rus basınına konuşan Gazprom sözcüsü Sergey Kupriyanov, Türkiye’nin doğalgaz fiyatında indirim konusunda anlaşma sağlanamaması üzerine uluslararası tahkime başvurduğu ile ilgili gelişmeleri değerlendirdi.

Gazprom sözcüsü, “Rusya, Türkiye için doğalgaz fiyatında indirim yapabilir. Böyle bir olanak sözleşmede öngörülmekte. Bu durumda 2 gelişme olasılığı olur, ya uluslararası tahkime kadar anlaşma ya da tahkim kararı. Türkiye’nin uluslararası tahkime başvurması normaldır. Sözleşmede öngörülmekte” dedi.

Türkiye Rusya'ya doğalgaz davası açtı

Gazprom sözcüsü, mahkeme kararına kadar sorunu çözebileceklerini de sözlerine ekledi. Muhabirlerin sorusuna rağmen, Kupriyanov fiyat konusunda net rakam söylemeyi reddetti.

Dün Ankara, Rusya ile doğalgaz fiyatında indirim konusunda anlaşma sağlanamaması üzerine uluslararası tahkime başvurmuştu. (CİHAN)