Gazze'de FHKC'nin 46'ncı yılına görkemli kutlama

Gazze'de FHKC'nin 46'ncı yılına görkemli kutlama
Gazze'de FHKC'nin 46'ncı yılına görkemli kutlama
Filistin Halk Kurtuluş Cephesi'nin 46'ncı kuruluş yıl dönümü, Filistin'in Gazze kentinde törenle kutlandı. Törene, FHKC liderlerinin yanı sıra Hamas, İslami Cihad, Fetih, Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi ve Halk Partisi liderleri de katıldı.

GAZZE – Filistin Halk Kurtuluş Cephesi'nin (FHKC) 46'ncı kuruluş yıl dönümü, Gazze'de törenle kutlandı.

Gazze'nin batısındaki El-Ketibe Meydanı'ndaki törene, FHKC liderlerinin yanı sıra Hamas, İslami Cihad, Fetih, Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi (FDHKC), Halk Partisi liderleri ile milletvekilleri ve çok sayıda Filistinli katıldı.

Filistin, Suriye ve FHKC bayraklarının taşındığı törende, Filistin'deki parçalanmışlığa son verilmesi çağrısının yapıldığı ve İsrail -Filistin barış müzakerelerinin durdurulması talebinin dile getirildiği pankartlar açıldı.

FHKC Siyasi Büro üyesi Cemil Müzher, FHKC'nin kuruluş yıl dönümünde ülkedeki tüm gruplara verilmesi gereken en önemli mesajın, ulusal birliğe bağlı kalınması ve İsrail'e karşı direnişe devam edilmesi olduğunu söyledi.

Müzher, "Mevcut aşamada gerekli olan şey, Filistin davasına zarar veren barış müzakerelerine alternatif oluşturabilecek ulusal bir strateji geliştirmektir" ifadesini kullandı.

FHKC liderlerinden Kayid el-Gul ise müzakerelerin durdurulması ve İsrail işgaline karşı silahlı direnişe devam edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Arap milliyetçileri tarafından 1967'de kurulan ve Marksist-Leninist bir çizgiye sahip FHKC, Filistin topraklarının bölünmesine karşı çıkıyor. Arap ve Yahudi halklarının bir arada yaşayabileceği tek bir Filistin devletinin kurulması FHKC'nin en önemli hedefleri arasında yer alıyor.


AA