Germanwings pilotu 5 yılda 41 kez doktora gitmiş!

Germanwings pilotu 5 yılda 41 kez doktora gitmiş!
Germanwings pilotu 5 yılda 41 kez doktora gitmiş!
Marsilya Savcılığı'nın verdiği bilgilere göre, Germanwings uçağını düşüren yardımcı pilot görme yetisini kaybedeceği endişesiyle beş yıl içinde tam 41 kez doktora gitti.

RADİKAL - Marsilya Savcısı Brice Robin, yaklaşık üç ay önce Fransız Alpleri'nde Germanwings uçağını düşüren yardımcı pilot Anderas Lubitz'in görme bozukluğu şikayetleriyle bir ‘psikoz' içinde olduğunu ve görme yetisini kaybetmekten endişe ettiğini belirtti. Robin, düzenlediği basın toplantısında, yardımcı pilotun 5 yıl içinde tam 41 kez benzer şikayetlerle doktora başvurduğunu ve bu doktor ziyaretlerinin yedisini de kazadan önceki ayda yaptığını söyledi. Andresa Lubitz'in ağır depresyondan muzdarip olduğunu ve kaza sırasında uçabilecek durumda olmadığını belirten Savcı , yardımcı pilotun mart ayında da 10 gün raporlu olduğunu ifade etti.

Savcılık Germanwings ve Lufthansa şirketleri hakkında da soruşturma başlattı. Şu ana kadar şirketlerin pilotun güncel sağlık durumundan haberdar olduğu yönünde bir delile ulaşılamadı.

Germanwings uçağını düşüren pilot az kalsın THY'ye gelecekmiş

Barcelona-Düsseldorf seferini yapmakta olan Germanwings uçağı, taşıdığı 150 kişiyle birlikte 24 Mart'ta Fransa Alpleri'ne çakılmış, yapılan incelemeler yardımcı pilotun uçağı kasten düşürdüğünü ortaya koymuştu.

Germanwings pilotu hakkında yeni iddia

Düşen uçağın pilotunun fotoğrafı ortaya çıktı

Germanwings uçağıyla ilgili iki flaş gelişme