Gizli servis genel yayın yönetmelerini toplantıya çağırdı

Gizli servis genel yayın yönetmelerini toplantıya çağırdı
Gizli servis genel yayın yönetmelerini toplantıya çağırdı
Norveç polisine bağlı gizli servis PST, ülkedeki tüm medya kuruluşlarının genel yayın yönetmenlerini toplayarak terör konusunda alınacak önlemlerle ilgili bir görüşme yaptı.

RADİKAL - Norveç Genel Yayın Yönetmenleri Birliği Başkanı Arne Jensen, PST’nin tüm medya kuruluşlarının yöneticilerini, terör saldırılarına karşı alınacak önlemler konusunda bilgilendirmek için toplantıya çağırdığını söyledi. Bu konudaki her türlü girişimi olumlu karşıladıklarını belirten Arne Jensen: “PST’den aldığımız yazıda, artan terör saldırıları ve mevcut tehditlere karşı ne gibi önlemler alınabilir, mevcut durum nedir gibi konularda isteyen medya yöneticisine bilgi verileceği ve tavsiyelerde bulunulacağı yazıyor. Biz durumu PST ile görüştük ve olumlu karşıladığımız bildirdik. Ama toplantıya kimler katılır bilmiyorum” dedi. 

PST’nin özellikle Charlie Hebdo’nin karikatürleri yeniden yayınlama kararı alması ve birçok ülkede medya kuruluşlarının dayanışma sergilemek için karikatürleri yayınlayacağı haberi üzerine medya yöneticilerine toplantıya çağırdığı ifade edildi. 

KIRMIZI ALARM DEVAM EDİYOR 

Öte yandan, bazı kişilerin Norveç’te eylem yapmak üzere Türkiye üzerinden yola çıktığı iddiası üzerine ülke çapında en üst düzeyde verilen kırmızı alarm devam ediyor. PST’den yapılan açıklamada Mart ayında alınan olağanüstü güvenlik önlemlerinin devam ettiği, gerek polis, gerekse askerin her türlü terör saldırılarına hazırlıklı olması gerektiği söylendi. Açıklamada, PST’nin gerek ülke içinde gerekse ülke dışında terörle mücadele konusunda çeşitli ülkelerle işbirliği içinde olduğu ifade edilirken Paris’teki saldırıların Norveç’te alınan güvenlik önlemleri konusunda ne kadar haklı olunduğunu ortaya koyduğu belirtildi. Ayrıca vatandaşlardan şüpheli gördükleri durumlarda PST’nin internet sayfası aracılığı ile ihbarda bulunmaları istendi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/127172512717251

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Norveç'li Terörist. - Clear

  Geçen sene 90 küsür kişiyi tarayarak öldüren kendi vatandaşları terörist için bu tedbirleri almayı düşünselerdi,"hiç kimseye hakaret etmemiş,zarar vermemiş olan" onca masum Norveçli'yi kurtarmış ve korumuş olurlardı.O kadar kişinin katili,ala ala hapis cezası aldı.Başka ülkeden olsaydı yargılanmaya bile vakit bulamaz,Fransız polisinin yaptığı gibi anında indirilirdi di'mi? Zira insan hakları şovu gereği idam cezası kaldırıldı bir kere,he mi? Yaralayıp yakalasınlar da yargılansın mı yani? Norveç'li terörist,makbul terörist midir? Artistliğinizi sevsinler sizin...