Göktaşı ve ateş topu panik yarattı

Göktaşı ve ateş topu panik yarattı
Göktaşı ve ateş topu panik yarattı

Fotoğraf: FOX News

Nevada ve California eyaletleri arasına göktaşı düştü, ancak deprem olmadı.

RENO - ABD 'nin Nevada ve California eyaletleri arasındaki bölgeye göktaşı düştüğü bildirildi. Her iki eyaletten patlama olduğu sırada gökyüzünde büyük bir ateş topu izi görüldüğüne ilişkin bilgiler geldiği bildirildi.

Astronomlar, Nevada ve California eyaletleri boyunca uzanan geniş bir şeritte, büyük ihtimalle bir göktaşının neden olduğu bir patlama sesi duyulduğunu belirtti.

Yerel saatle 08.00'deki patlamanın duyulmasının ardından emniyet kuruluşlarına iki eyalete yayılmış durumdaki Sierra Nevada sıradağlarının her iki yakasından telefonlar yağmaya başladığı kaydedildi.

Patlama, Nevada eyaletindeki Reno kentinden Winnemucca kentine ve California eyaletindeki Sacramento kentinden Bakersfield kentine kadar uzanan bölgelerde bulunan evlerin sallanmasına neden oldu.

Reno kentindeki Nevada Üniversitesi'ne ait Fleischman Planetaryumu'nda görevli Dan Ruby, gelen bilgilerin göktaşının Sierra sıradağlarının Reno kentinin güneybatısındaki kısmı üzerindeyken gökyüzünde parçalandığına işaret ettiğini söyledi.

Olay olduğu sırada bölgede deprem meydana gelmediği kaydedildi. (aa)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Deprem

  ,

  patlama

  ,

  emniyet