Gösteri uçuşu faciaya dönüştü: 7 ölü

Gösteri uçuşu faciaya dönüştü: 7 ölü
Gösteri uçuşu faciaya dönüştü: 7 ölü
İngiltere'nin Brighton kentinde cumartesi günü düzenlenen hava gösterisinde, gösteri uçaklarından biri düştü, olayda 7 kişi hayatını kaybetti. Kazanın ardından yetkililer, ölü sayısının 11'e yükselebileceğini duyurdu.

RADİKAL- İngiltere 'nin güneyindeki Brighton kentindeki Shoreham Hava Şovu'nda gösteri uçaklarından birinin otobanın üzerine düşmesi sonucu 7 kişi öldü, 14 kişi de yaralandı.
Uçağın pilotunun havada dönüş yapmak istediği ancak dönüşünü başaramadığı için yere çakıldığı sanılıyor.

Görgü tanıkları Hawker Hunter tipi uçağın bir ateş topu halinde yere otobana düştüğünü ifade ederken, havacılık uzmanları uçağın yere yakın çok yakın mesafede dönmeye çalıştığını söyledi.PİLOTUN HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR

Kazada ölen üç kişinin kimliği açıklandı. Worthing United futbol takımının oyuncularından 23 yaşındaki Matthew Grimstone, Jacop Schilt ve spor çalıştırıcısı 24 yaşındaki Matt Jones hayatını kaybetti. Uçağın pilotu 51 yaşındaki Andy Hill'in ise hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Kazanın ardından Sussex polisinden yapılan açıklamada, kazada hayatını kaybedenlerin sayısının 11'e yükselmesinden endişe edildiği, Andy Hill adlı pilotun sağlık durumun ise kritik durumda olduğu ifade edildi. Kaza sonrasında otoyol yakınlarında halen arama çalışmaları sürdürülürken, bölgede ulaşım kontrolü olarak sağlanıyor.

İKİNCİ UÇAK KAZASI

Shoreham Havacılık Fuarı'nda daha önce de bir uçak kazası gerçekleşmiş, James Bond filmlerinde dublörlük yapan Brian Brown, kullandığı 2. Dünya Savaşı'ndan kalma Hurricane tipi uçağın düşmesi sonucu ölmüştü.

(DHA-AA)