Gül Kabe'de dua etti

Gül Kabe'de dua etti
Gül Kabe'de dua etti
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kabe karşısında ettiği duayı "bunlar hususi kalsın" diyerek açıklamadı.
Haber: ÖMER ŞAHİN - omer.sahin@radikal.com.tr / Arşivi

MEKKE - Suudi Arabistan Kralı’nın davetlisi olarak bulunduğu Mekke’de Hac görevini yerine getiren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül , Türk hacılar ve gazetecilerle bayramlaştı.

Türkiye ’nin Mekke Din Hizmetleri Ateşeliğinde gerçekleşen bayramlaşmaya Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in yanı sıra Bilim ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün, MHP ’li TBMM Başkanvekili Meral Akşener ile milletvekilleri ve bazı Türk Hacılar katıldı. Kısa bir açıklama yapan Gül, ", "Kurban Bayramı herkes için hayırlara vesile olsun. Cenab-ı Allah önce herkesin ailesi için, memleketimiz için bütün Müslümanlar ve bütün insanlık için hep hayırlar nasip etsin” dedi.

Haccın çok büyük bir heyecan, tecrübe ve muhasebe meydanı olduğunu söyleyen Gül,” İnşallah diğer kardeşlerimize, vatandaşlarımıza ve arzu eden herkese nasip olur. Buradan alacağımız derslerle memleketimize döndüğümüzde herkes önce birey olarak daha sonra toplu olarak üstüne düşen görevleri en iyi şekilde yapacaktır" dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Hac organizasyonunun mükemmel bir şekilde yaptığını söyleyen Abdullah Gül, “Kabe’yi görünce hangi duada bulundunuz?” sorusuna, “Onların hepsi hususi kalsın, en iyisi o herhalde” cevabını verdi.

Gül, basına kapalı bölümde Türk hacılarla bir süre daha birlikte oldu. Ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Gül ve misafirlere kavurma ile ayran ikram edildi. Cumhurbaşkanı Gül’ün büyük oğlu Ahmet Münir’de babasına eşlik etti.