Güney Afrika'da festivale giden 38 kadın öldü  

Güney Afrika'da festivale giden 38 kadın öldü

 
Güney Afrika'da festivale giden 38 kadın öldü

 
Svazi Kraliçesi'nin düzenlediği geleneksel festival gitmek için yola çıkan kamyonette bulunan 50 kadar kadın, karşı yönden gelen bir kamyon ile çarpıştı. Meydana gelen kazada 38 kadın öldü, 20'si ise yaralandı.

RADİKAL- Güney Afrika ’da Svaziland’ın başkenti Mbabane yakınlarında meydana gelen kazada 38 kadın öldü, 20’si ise yaralandı. 

Svazi Kraliçesi’nin düzenlediği geleneksel festival gitmek için yola çıkan kamyonette bulunan 50 kadar kadın, karşı yönden gelen bir kamyon ile çarpıştı. Daha sonra ise kadınların bulunduğu kamyonete arkadan gelen başka bir kamyon çarptı.

Svaziland Times’ın haberine göre bir kamyonet iki kamyonun karıştığı kazada kadınlar, Ludzidzini Kraliyet Konutu’na geleneksel olarak düzenlenen dans festivaline gidiyordu. Görgü tanığının ifadesine göre polisler otoyoldan kamyoneti çekerken yaptıkları gözlemde ilk kamyonun Toyota marka kamyonete arkadan çarptığını tespit etti.

Kazadan sağ kurtulan Siphelele Sigudla (18) şunları söyledi: “İlk kamyon bize çarptığında kamyonetin kasasında elli kişiydik, daha sonra arkamızdan bizi takip eden kamyon da bize çarptı”

Svaziland Birliği sözcüsü Luck Lukhele kazada 38 genç kadının öldüğünü, 20’den fazla kişinin ise yaralandığını açıkladı ve şunu ekledi : “Beklenildiği üzere medya ve polisin bu kaza hakkında geniş bilgi vermesi yasaklandı”

Kral III. Mswati geleneksel olarak düzenlenen bu dans festivalinin ertesi günü katılanların arasından kendine yeni bir eş seçiyor. Kralın hali hazırda 15 karısı var. Bu olay üzerine kraliyet ailesinin düzenlediği dans festivali iptal edildi. (DHA)

 


  ETİKETLER:

  Afrika

  ,

  Medya

  ,

  Kadın

  ,

  Kral

  ,

  Toyota

  ,

  genç

  ,

  Karşı

  ,

  öldü