Güney Kore sularının temizliğini böyle ispat edecek

Güney Kore sularının temizliğini böyle ispat edecek
Güney Kore sularının temizliğini böyle ispat edecek
G-20 zirvesine ev sahipliği yapan Güney Kore, 'musluk sularının temiz olduğunu ispatlamak' için tuvaletlerin rezervuarına Japon balıkları koymayı planlıyor.

SEUL-Zirvede güvenliği sağlamak için onbinlerce polisin görev yapacağını duyuran Güney Koreli yetkililer, musluk sularının balık yaşayabilecek kadar temiz ve güvenli olduğunu da "ispatlamak üzere" farklı bir plan tasarladı.

Zirvenin yapılacağı alandaki tuvaletlerin rezervuarlarına Japon balığı koymayı planlayan yetkililere, hayvan hakları için tüm dünyada yaptıkları sıradışı eylemlerle adını duyuran PETA örgütü tepki gösterdi.

Merkezi ABD’de bulunan örgütün yetkililerinden Tracy Reiman, bu planı kınadıklarını belirterek, köpek ve kediler gibi Japon balıklarının da acıya duyarlı olduğunu belirtti.

Liderler gibi hayvanların da korunması gerektiğini belirten Reiman, Güney Koreli yetkililere gönderdiği mektupta, dünya liderlerinin güvenliğini daha iyi sağlayacak ve balıkların kirli su nedeniyle can çekişmesini önleyecek birçok bilimsel yöntemin bulunduğunu vurguladı.(aa)


    ETİKETLER:

    Dünya