Gürcistan Başbakanı İvanişvili, Saakaşvili'yi israfçılıkla suçladı

Gürcistan Başbakanı İvanişvili, Saakaşvili'yi israfçılıkla suçladı
Gürcistan Başbakanı İvanişvili, Saakaşvili'yi israfçılıkla suçladı

İvanişvili(sağda), Cumhurbaşkanı Saakaşvili'nin(sağda) devlet bütçesinden gereğinden fazla harcamada bulunduğunu belirtti

Gürcistan'ın yeni Başbakanı Bidzina İvanişvili, Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'yi israfçılıkla suçladı.

BAKÜ - İvanişvili yaptığı açıklamada, Saakaşvili'nin devlet bütçesinden gereğinden fazla harcamada bulunduğunu söyleyerek cumhurbaşkanını "israfçı" olmakla itham etti.
Yapılan gereksiz harcamalara Cumhurbaşkanlığı Sarayının elektrik giderlerini örnek gösteren İvanişvili, Saakaşvili'nin sarayı terk ederek hükümet binasında çalışması gerektiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı idaresinin giderlerinin maksimum derecede azaltılması gerektiğini vurgulayan İvanişvili, "Saakaşvili'nin, sadece yıllık elektrik giderleri için 800 bin Lari (500 bin dolar) para harcanıyor. İki özel uçağından her birine de bu kadar meblağ ödeniyor. Uçaklardan birinin ödeneğini durduracağız. Bu israfçılıktır ve devlet bütçesi bu kadar büyük miktardaki gideri karşılayamaz. Kendisine, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı terk ederek, hükümet binasında çalışmasını öneriyoruz. Binanın bir katını Cumhurbaşkanı'na tahsis edebiliriz" diye konuştu.

2013 senesinde yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendisinin seçileceğini söyleyen İvanişvili, "O zaman Cumhurbaşkanlığı Sarayı da bana tahsis edilecek, fakat orayı kullanmayacağım" dedi.

aa


  ETİKETLER:

  Hükümet

  ,

  Para

  ,

  elektrik

  ,

  zaman