Gürcistan Saakaşvili'yi vatandaşlıktan çıkarıyor

Gürcistan Saakaşvili'yi vatandaşlıktan çıkarıyor
Gürcistan Saakaşvili'yi vatandaşlıktan çıkarıyor
Gürcistan yönetiminin, Ukrayna'nın Odessa valisi, Gürcistan'ın eski cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'yi vatandaşlıktan çıkaracağı bildirildi.

RADİKAL - Gürcistan yönetimi, birkaç ay önce Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko tarafından Ukrayna vatandaşlığına geçirilip Ukrayna’nın Odessa valiliğine tayin edilen Gürcistan eski cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili’yi vatandaşlıktan çıkarmaya hazırlanıyor.

Gürcistan Adalet Bakanı Teya Tsulukiani, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Tiflis yönetiminin Saakaşvili’nin Ukrayna vatandaşlığı aldığına ilişkin olarak Ukrayna’dan resmi olarak doğrulayıcı haber beklediğini, bu haberin gelmesinin ardından Saakaşvili’nin Gürcü vatandaşlığından çıkartılmasına yönelik işlemlerin başlayacağını söyledi.  Gürcü Adalet Bakanı, Gürcistan yasalarının çifte vatandaşlığa imkan tanımadığını dile getirdi.

Ukrayna'da neo-Nazi yaz kampı

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

Gürcistan’da 2003 yılındaki Gül Devrimi olarak bilinen olaylarla birlikte iktidara gelen ve iki dönem cumhurbaşkanlığı görevini yürüten Saakaşvili hakkında yeni yönetim, yakalama kararı çıkarttı.

Sağ Sektör sokağa çıktı, 'yeni devrim' ilan etti

ABD yanlısı ve Rusya karşıtı çizgisiyle bilinen ve 2008 yılındaki Rus-Gürcü Savaşı sırasında Gürcistan’ın başında bulunan Saakaşvili, bu yılın başlarından beri Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko’nun danışmanlığını yürütürken, Mayıs ayında Poroşenko tarafından Ukrayna vatandaşlığına geçirilerek Ukrayna’nın Odessa iline vali olarak atanmıştı. (Deniz Berktay/DHA)

Sağ Sektör'den Kiev'e tehdit

İngiltere Ukrayna ordusuna desteğini artırıyor

Saakaşvili'ye şok suçlama: Bir Türk şirketinin çıkarlarını savunuyor

Saakaşvili'nin banka hesaplarına ve mal varlığına haciz