Güzellik kraliçesinin acı sonu

Güzellik kraliçesinin acı sonu
Güzellik kraliçesinin acı sonu
Venezuela'nın eski güzellik kraliçelerinden Damarys Ruiz, hayatının son 15 yılını evsiz geçirmenin ardından yaşamını yitirdi. Ailesi ise cesedi teşhis etmek üzere hastaneye gitmeyeceklerini açıkladı...

RADİKAL – 1973’te Miss Venezuela seçilen Damarys Ruiz, hayatının son 15 yılını evsiz geçirdikten sonra başkent Caracas’taki bir parkta ölü bulundu. Bir dönem ülkesinde top model olan 68 yaşındaki Ruiz’in cesedini teşhis etmek üzere hastaneye çağrılan ailesi, yetkililere olumsuz yanıt verdi.

Daily Mail’in haberine göre, hukuk mezunu olan eski güzellik kraliçesi, 26 yaşındayken Miss Venezuela yarışmasına katıldı. Birinci seçilen Ruiz, ülkesinde hızlı bir şekilde üne kavuştu. Ne var ki Ruiz, ülkedeki popülaritesine rağmen hiçbir zaman uluslararası üne sahip olmadı. Mezun olduğu hukuk alanında çalışmamaya karar veren Ruiz, Caracas’ta ev yapımı takılar satmaya başladı.

'KARDEŞİM BENİ AÇ BIRAKIRDI'

Uzun dönemli bir ilişkisi bulunmayan Ruiz, bir dönem erkek kardeşiyle yaşadı. Güzellik kraliçesinin arkadaşları, kardeşinin Ruiz’i kıskandığını ve kendisine hiçbir şekilde özgür bir alan tanımadığını söylüyordu. 2005’te verdiği bir söyleşide Ruiz de arkadaşlarını doğrulayarak, “Kardeşim beni aç bırakırdı. Sıklıkla tehdit ederdi ve beni döverdi. Polisi tekrar tekrar aradım ama hiçbir zaman bir şey yapmadılar” demişti.

AİLESİ HASTANEYE GİTMİYOR

Gördüğü şiddet nedeniyle 2000 yılında kardeşinin yanından ayrılmaya karar veren eski Miss Venezuela, sokakta yaşamaya başladı. Rosalba Gomes, son iki yıldır tanığı Ruiz’i şu sözlerle anlattı:

“Hayatı, ailesi veya arkadaşlarından destek almadan, olağanüstü depresyonla sona erdi. İçinde bulunduğu kapandan kaçmak için herhangi bir yol bulamadı. İçinde ve dışında çok güzel bir kadındı. Benim sevimli, küçük, yaşlı kadınım. Bu kadın mükemmeldi, bilgiliydi ve muhteşem sohbet ederdi. Avukattı ve birkaç yıl üniversitede eğitim gördü. Her şeyle ilgili bir fikri vardı. Onu, hikayelerini ve anekdotlarını dinlemeyi çok severdim, her şey hakkında konuşurduk.”

Ruiz’in cesedinin bulunduğu hastanenin sözcüsü, cesedin henüz resmi olarak teşhis edilmediğini belirtti. Sözcü, aileyi hastaneye çağırdıklarını, ancak ailenin kendilerine olumsuz yanıt verdiğini de sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  şiddet

  ,

  Sohbet

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  Sözcü

  ,

  Mail

  ,

  hukuk

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  Resmi