Halep'te bomba yağıyor

Halep'te bomba yağıyor
Halep'te bomba yağıyor
Suriye ordusu tarafından savaş uçakları ve helikopterlerle düzenlenen bombardımanda ilk belirlemelere göre 6 kişi öldü, 50 kişi yaralandı.

Suriye 'nin en büyük kentlerinden olan ve bazı bölgeleri muhaliflerin eline geçen Halep'te, Özgür Suriye Ordusu tarafından bir helikopter düşürüldü. Bunun üzerine Suriye ordusu savaş uçaklarıyla Halep'e yoğun bombardıman başlattı. Bölgedeki BBC muhabirin bildirdiğine göre yaşanan çatışmalar doruk noktasına ulaşmış durumda. Halep'teki bombardımanın o bölgede savaş uçaklarının dahil olduğu ilk durum olduğu belirtildi.. Suriye ordusunun Halep'in Sahur, Babu'l Hadid ve Hanano bölgelerine yönelik bombardımanında ilk belirlemelere göre 6 kişi öldü, yaklaşık 50 kişi yaralandı.

Bombardımanın sürdüğü Halep'te, şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

HALEP'TE YOĞUN ÇATIŞMALAR

Sabah saatlerinde Suriye'nin Halep, İdlip ve Lazkiye kentlerinde nizami ordu ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı bildirildi. Muhalif yapılanmalardan sorumlu Suriye Genel Devrim Konseyi, Halep'in Sahur, Sukeri, Salahaddin, Arkub, Haleke, ve Şeyh Firas bölgelerinde ÖSO ile nizami ordu arasında yoğun çatışmaların yaşandığını ve güvenlik güçlerinin bu bölgelere havan ve roketlerle düzenlediği saldırılarda çok sayıda ölü ve yaralının olduğunu duyurdu. Halkın çatışmaların yaşandığı bölgelerden kaçtığını aktaran konsey, nizami ordunun ağır silahlarla çevreye rastgele ateş açması sonucunda nlarca evin yıkıldığını ve bazı evlerde de yangın çıktığını kaydetti. Bazı bölgelerde ÖSO'nun nizami ordu karşısında ilerlediğini ve çok sayıda askeri aracı imha ettiğini dile getiren konsey, Halep merkezi hapishanesinde çıkan isyanda 9 mahkumun öldüğünü, 50 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Mahkumların, güvenlik güçlerinin silah ve göz yaşartıcı gaz kullanması sonucunda yaşamlarını yitirdiğini öne süren konsey, şiddetli patlama seslerinin geldiği hapishanede güvenlik güçlerinin bir katliam gerçekleştirmesinden endişe edildiği ifade edildi. İdlib'in Bara beldesinde ve Lazkiye'nin Esraya köyünde iki ordu arasında çatışmaların yaşandığını ve nizami ordunun yoğun çatışmalardan dolayı bölgeden çekildiğini belirten konsey, Lazkiye'nin Esraya köyünde de ÖSO ile nizami ordu arasında çatışmaların yaşandığını ve çatışmalarda onlarca kişinin yaralandığını aktardı. (Habertürk)


  http://www.radikal.com.tr/109513310951336

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çelişki - alevbulentay

  Bugün Türkiyenin Suriyeye yaptığı şey terörizmi desteklemekten başka birşey değildir.

  nasıl oluyor...? - p_cadillac

  nasıl oluyor da 1 uçak Uludere'de kus uçmaz kervan geçmez dağlarda 35 kişiyi katledebiliyor da; bir kaç savaş uçağı şehrin göbeğinde bombardıman yapıp sadece 6 kişiyi öldürebiliyor???

  Dinci Teröristlerin Sivasta otel yakanlardan ne farkı var ? - nazaret

  Bu teröristleri burada besleyip Suriyeye gönderirken aralarına sivas katillerini de katsınlar. Bizim devletin yapamadığını Esad ın ordusu yapar.....

  Bir politik hareketin arkasında... - alamut1

  ...ABD, İsrail ve Türkiye varsa, o hareketin asla ve asla özgürlükle, bağımsılıkla, demokrasi ile ilintisi olmaz, olamaz. Dünya üzerindeki tüm özgürlük ve bağımsızlık mücadelelerini kanla, işkenceye, kontra terörü ile boğan, yerli uşaklara ve onların maşalarına akıl ve nizam veren tüm tarihi boyunca bizzat ABD'nin kendisi olmuştur. Tayyib gibi başbakanı, İdris gibi içişleri bakanı ve hemde kendi yasaları ile tecavüzden mahkum bir polisi terfi eden zihniyetin sahiplerinin asla ve asla özgürlük ve demokrasi ile ilişkisi olamaz. Tarihi bir buda heykelini havaya uçuran Taliban zihniyeti ile bir heykele ucube diyerek yıktıran Tayyib arasında olsa olsa tek fark kıbleleri Amerika'ya olan coğrafi uzaklıklarıdır. Maksadı özgürlük ve demokrasi asla olmayacak olan bu zihniyeti kanlı, sadece Hatay plakası taşıdığı için kendileri gibi inanmayanların ekmek kapılarını yağmalayan, kişisel hırsalrarı için uşak olmaktan mahsur görmeyen bu katiller topluluğu için Suriye Devleti yapması gerekeni yapıyor, yapmalıda...

  Amerıka kullanıyor - urhan

  Amerıka ve onun Turkıyede bulunan uşakları yuzunden yıllardan berı ortadoğu kangölu.... kendini dinci islamcı diye tanıtan bır kaç tane serserı kimin için savaştığını bılmeden sağa sola saldırıp ortalığı kaosa surukluyor..Amerıkanın tam da ıstediği bu....

  Karar Verildi Bir Kez. - Clear

  Sam Amca ,2 yıl önceden karar verdi bir kez: Esad devrilecek! İşte bütün hikaye bu...