Halep'te kanlı cuma

Halep'te kanlı cuma
Halep'te kanlı cuma
Suriye devlet televizyonu, Halep'te güvenlik güçlerini hedef alan iki ayrı saldırıda çok sayıda kişinin öldüğünü bildirdi.Haberde, Suriye'nin en büyük ikinci kenti olan Halep'te gerçekleşen patlamalarda hayatını kaybedenler arasında sivillerin de bulunduğu belirtildi.

Devlet televizyonu, patlamalarda aralarında askerlerin de bulunduğu 11 kişinin öldüğünü duyurdu. Televizyon, iki patlamadan "silahlı terörist çeteleri" sorumlu tuttu.
Suriye devlet televizyonu, patlamalardan birinin askeri istihbarat binası yakınlarında meydana geldiğini, ikinci patlamanın güvenlik güçlerinin kullandığı bir merkezde olduğunu belirtti. Suriye İnsan Hakları Gözlem Merkezi Başkanı Rami Abdulrahman ise AFP'ye yaptığı açıklamada, kentte 3 patlama olduğunu ileri sürerek, patlamaların Sahur, Marceh ve Daver El Basel semtlerinde meydana geldiğini söyledi. 

El Arabiya'ya konuşan bir Halepli de patlamaların arkasında Şam rejiminin olduğunu belirterek, askeri istihbarat binası yakınlarındaki ilk patlamadan yarım saat sonra olay bölgesinden dumanlar yükseldiğini gördüklerini ifade etti. Ebu Ubeyda isimli Halepli, binanın çok sıkı korunduğunu vurgulayarak, herhangi bir grubun binaya yaklaşarak saldırı düzenlemesinin imkansız olduğunu kaydetti. (AA)