Halid Hoca'ya bayrak tepkisi

Halid Hoca'ya bayrak tepkisi
Halid Hoca'ya bayrak tepkisi
Suriye Ulusal Koalisyonu Başkanı Halid Hoca'ya, İstanbul'da yapılan basın toplantısında tepki vardı. Tepkinin gerekçesi ise, Hoca'nın 'muhaliflerin' bayrağının uzağa yerleştirilmesine izin vermesi.

RADİKAL - Suriye Ulusal Koalisyonu Başkanı Halid Hoca’ya, dün İstanbul ’da yapılan basın toplantısına bayrak tepkisi gösterildi. ‘Muhaliflerin’ bayrağını metrelerce uzağa yerleştirmesi nedeniyle birçok kişi Hoca’yı eleştiri yağmuruna tuttu.

Daily Star ’dan Marlin Dick’in haberine göre, Hoca, tepkilerin ardından “isyancılar ve şehitlerin ruhundan” özür diledi. Hoca, “kasıtsız bir hata” olarak tanımladığı olayın ardından, bayrağın tüm silahlı ‘muhalifler’ tarafından kabul edilmesi gerektiği yönünde çağrıda bulundu.

Hoca ve Luay Hüseyin’in birlikte düzenlediği basın toplantısında, Hoca’nın Suriye Ulusal Koalisyonu başkanlığının elinden alınması için çağrı yapanlar da dikkat çekti. Hoca’nın özür dilemesinden önce konu hakkında konuşan Hüseyin, “Her iki bayrağı da yan yana koyarak, sembolik bir hareketle birlik mesajı vermeliyiz” dedi.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  İstanbul

  ,

  Star

  ,

  Birlik