Halk kahraman şöför için yasta

Halk kahraman şöför için yasta
Halk kahraman şöför için yasta
Çin'de nereden geldiği belirlenemeyen bir metal parçasının camdan girmesi sonucu ölen otobüs şöförü, sakinliğini koruyarak aracı yolun sağına çekti ve yolcuları sakinleştirdi. Olaydan 4 gün sonra ölen otobüs şöförü için halk yasa boğuldu.

ŞANGHAY - Çin , kendisi can çekişirken yolcuların emniyetini düşünen kahraman otobüs sürücüsü için yas tutuyor.

Çin'in güneyindeki Cıciang eyaletinin Hangcou şehrinde meydana gelen “görünmez kaza”da, otoyolda seyreden yolcu otobüsünün üzerine düşen metal parçası, ön camı kırarak sürücü Vu Bing'in karın bölgesine saplandı. Kendini bırakmayan sürücü, otobüsü güvenli bir şekilde kenara çekerek ikaz lambalarını yaktı ve ayağa kalkarak yolculara otoyolda bulundukları için yerlerinden ayrılmamaları uyarısında bulundu.

Nereden geldiği tespit edilemeyen metal parçasının kaburga kemiklerini kırarak kalbine ve ciğerlerine saplandığı belirtilen 48 yaşındaki kahraman şoför, olaydan dört gün sonra hayatını kaybetti.

Vu Bing'in fedakarca kendinden önce 24 yolcunun güvenliğini düşünmesi, ülkede en çok konuşulan konuların başına yerleşti.

Çin basını olaya geniş yer ayırırken, “kahraman sürücü”nün eşi ve ailesine ülkenin dört bir yanından taziye mesajları yağıyor. (aa)


    ETİKETLER:

    Çin