Hamaney: ABD politikamızda değişiklik olmayacak

Hamaney: ABD politikamızda değişiklik olmayacak
Hamaney: ABD politikamızda değişiklik olmayacak
İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, İran ile P5+1 ülkeleri arasında varılan nükleer anlaşmanın ABD'yle ilişkileri değiştirmeyeceğini söyledi.

RADİKAL -  İran 'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, başkent Tahran’da kıldırdığı bayram namazında verdiği hutbesinde bölgesel gelişmeler ve nükleer anlaşmayla ilgili açıklamalarda bulundu. İran ve P5+1 grubu arasındaki nükleer anlaşmaya rağmen Tahran'ın ABD 'nin bölgedeki siyasetine karşı muhalefetini sürdüreceğini söyledi.

Reuters'ın haberine göre siyasetçilere nükleer anlaşmanın detaylarını incelemeleri için talimat verdiğini belirten Hamaney, Tahran'ın çıkarlarının korunduğundan emin olunmasını istedi. Hamaney, "İran devriminin prensipleri ve ülkenin savunma kapasitesinin aksamasına izin verilmeyecek" çıkışı yaptı. ABD'yi 'küstah' olarak nitelendiren Hamaney, anlaşmanın, İran'ın ABD karşısındaki siyasetini de değiştirmeyeceğini dile getirdi. İran dini lideri, İran ve ABD yönetiminin bölgede izlenen politikalarda birbirine 'zıt' görüşlere sahip olduğunu ifade etti. 

Hamaney'den Ruhani'ye anlaşma uyarısı: Bazı liderler güvenilmez

ABD liderliğinin İran'ın 'teslim olması' için uğraştığını savunan Hamaney, "İran bir savaş istemiyor ama illa ki savaş olacaksa ABD küçük düşürülecektir" diyerek Washington'a meydan okudu. (Al Jazeera)

İran Cumhurbaşkanı Ruhani Erdoğan'ı aradı: Türkiye'ye teşekkür ederiz

Obama'dan Putin'e İran teşekkürü

Dünya nükleer anlaşmayı böyle gördü