Hamaney: American Sniper, Müslümanlara şiddet uygulamaya teşvik ediyor

Hamaney: American Sniper, Müslümanlara şiddet uygulamaya teşvik ediyor
Hamaney: American Sniper, Müslümanlara şiddet uygulamaya teşvik ediyor
İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Clint Eastwood'un yönetmenliğini yaptığı American Sniper adlı filmin, 'Müslümanlara şiddet uygulamaya teşvik ettiğini' savundu.

RADİKAL – İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, bir İran gazetesine verdiği söyleşide, Clint Eastwood’un yönetmenliğini yaptığı ve dünya çapında tartışma yaratan American Sniper adlı filmi sert sözlerle eleştirdi. Hamaney, başrolünde Bradley Cooper’ın yer aldığı film için, “Müslümanlara şiddet uygulamaya teşvik ediyor” ifadelerini kullandı.

Telegraph’ta yer alan habere göre, American Sniper’ı izlemediğini belirten Hamaney, filmin konusunu çevresinden duyduğunu belirtti. Hamaney, “Hollywood tarafından yapılan bu film, Hıristiyan veya Gayrimüslim gençleri, Müslümanları taciz ve rencide etmeye teşvik ediyor” dedi.

Clint Eastwood'dan rekor açılış


Almanya ’da ortaya çıkan PEGIDA hareketiyle ilgili de konuşan Hamaney, “Müslümanlar Batı’da güvende değil. Avrupa ve ABD ’deki Müslümanlara karşı propagandayı görüyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Sienna Miller 'American Sniper' ile yeniden yükselişte


  http://www.radikal.com.tr/129541012954101

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  IRAKTA NE İŞLERİ VARMIŞ - grhn

  Bu filmde ki ana karakterler yer değiştirsin. Müslümanlar Hristiyan ya da Yahudi olsun. Bütün dünyada ki basın ayağa kalkardı. Antisemitist yada Hristiyan karşıtı olmakla suçlanırdı yapımcılar. Kaldı ki otobiyografi uyarlaması olan filme Atatürk'le ilgili bir alıntıyla cevap vermek istiyorum. Cumhuriyet'in ilanından sonra İstanbul'da bir resepsiyon verilir. Tüm dünya ülkelerinin de elçileri ve ataşeleri davetlidir.Davet güzel bir şekilde devam etmektedir. Fakat İngiliz ataşesi binbaşının bakışları Mustafa Kemal'in gözünden kaçmaz. Bütün davet boyunca kendisine dik dik bakmıştır ve bakmaya devam etmektedir. Ne olduğunu öğrenmek için yaverini gönderir. Yaver, Mustafa Kemal'e söyle der:- Paşam, kendisine neden ters bir tavır takındığını sordum. O da bana Mustafa Kemal'in babasını Çanakkale'de öldürdüğünü söyledi. Bunun üzerine Mustafa Kemal yaverine: - Git sor bakalım, babasının Çanakkale'de ne işi varmış? Bende soruyorum Amerikan emperyalistlerinin Irak'ta ne işi varmış?