Hamaney Batılı gençlere seslendi: Hz.Muhammed'in hayatını öğrenin

Hamaney Batılı gençlere seslendi: Hz.Muhammed'in hayatını öğrenin
Hamaney Batılı gençlere seslendi: Hz.Muhammed'in hayatını öğrenin
İran'ın dinî lideri Ayetullah Ali Hamaney, internet sitesinde ABD ve Avrupa'daki gençlere mektup yazarak, İslam'ın, 'Kuran ve Hz. Muhammed'in hayatından öğrenilmesi gerektiğini' ifade etti.

RADİKAL - İran'ın dinî lideri Ayetullah Ali Hamaney, internet sitesinden Batılı gençlere seslendi. Hamaney, ABD ve Avrupa 'daki gençlere hitaben yazdığı ve internet sitesinde yayımladığı mektubunda, "İslam hakkında, Kuran-ı Kerim ve Hazreti Peygamberin hayatını tanıyarak bilgi sahibi olun. Kendilerinin yetiştirip eğittiği teröristleri, İslam'ın temsilcileri olarak size sunmalarına izin vermeyin" ifadesini kullandı.

Fransa'nın başkenti Paris'teki terör saldırılarının ardından "İslamofobiye karşı ABD ve Avrupalı gençlere hitap etme ihtiyacı duyduğunu" aktaran Hamaney, "Batılı devlet yöneticilerinin siyaseti, doğruluk ve hakikatten kasıtlı olarak ayırdığını, bu yüzden gençlere hitap eden bir mektup yazdığını" vurguladı.

Hamaney'den ABD polisine Twitter'dan eleştiri

Hamaney'den nükleer anlaşma açıklaması: Diz çöktüremeyecekler


'GERÇEĞİ ARAMA ARZUNUZ GÜÇLÜ'

"Gençler size hitap ediyorum, çünkü sizin kalbinizdeki gerçeği arama arzusunun daha güçlü olduğunu biliyorum" diyen Hamaney, Batı'nın, daima bir kesime karşı korku algısı oluşturduğunu belirterek, "Müslümanların neden ağır şekilde hedef alındığının" sorgulanması gerektiğini dile getirdi. Gençlere, İslam'a karşı yürütülen kampanyaların perde arkasını araştırmaları, "önyargı ve dezenformasyon" kampanyalarına karşı da İslam'ın kendi kaynaklarından bilgi edinmeleri çağrısında bulunan Hamaney, şunları kaydetti:

"İslam hakkında, Kuran-ı Kerim ve Hazreti Peygamberin hayatını tanıyarak bilgi sahibi olun. Kendilerinin yetiştirip eğittiği teröristleri, İslam'ın temsilcileri olarak size sunmalarına izin vermeyin." (AA)

İran lideri: Düşmanlarımız petrolü bir siyasi silah olarak kullanıyor

Hamaney'den işkence açıklaması: ABD insanlığa karşı tiranlığın sembolü

Hamaney'den 'İsrail'i yok etme planı'