Hamas iki yeni füze üretti

Hamas iki yeni füze üretti
Hamas iki yeni füze üretti
Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, iki yeni füze ürettiklerini duyurdu.

RADİKAL - Hamas, İsrail'in Gazze'ye geçen yıl 7 Temmuz'da başlattığı saldırının birinci yılı dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında Gazze'de basın toplantısı gerçekleştirdi. Basın toplantısında konuşan Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, iki yeni füze ürettiklerini duyurdu. Füzelere, İsrail'in saldırılarında hayatlarını kaybeden Kassam liderlerinden Muhammed Ebu Şemmale "SH" ve Raid Attar "A" ismini verildiği belirtildi. 

Ebu Ubeyde, " Bugün biz bazı mütevazi ürünlerimizi açıklıyor ve duyuruyoruz. Bu füzelerin etkinliği ve çalışması konusundaki değerlendirmeyi zamana bırakıyoruz" dedi.

İsrail'in 7 Temmuz'da Gazze’ye başlattığı ve 51 gün devam eden saldırılarında çoğu kadın ve çocuk 2 bin 157 kişi hayatını kaybetmiş, 11 binden fazla kişi yaralanmıştı. Saldırılarda ayrıca 17 bin 200 ev, 73 cami ve 24 okul tamamen yıkılmış, binlerce bina hasar görmüştü. BM istatistiklerine göre, yaklaşık 500 bin kişi okullara sığınmak zorunda kaldı.

İsrail: Yüzlerce sivilin ölümü hukuka uygun

İsrail tarafında ise 66 asker, 4 sivil ve bir yabancı uyruklu işçi olmak üzere 71 kişinin yaşamını yitirdiği açıklanmıştı. (AA)

İsrail'in Gazze saldırılarının 1. yılı

108 Hamas üyesi Ramallah'ta gözaltına alındı

IŞİD'den Hamas'a tehdit: Kökünüzü kazıyacağız