Hamas Kantar'ın öldürülmesini kınadı

Hamas Kantar'ın öldürülmesini kınadı
Hamas Kantar'ın öldürülmesini kınadı
Hamas, Hizbullah komutanlarından Samir Kantar'ın İsrail tarafından öldürülmesini kınadı.

RADİKAL – İslami Direniş Hareketi Hamas, Hizbullah’ın üst düzey komutanlarından Samir Kantar’ın, dün İsrail tarafından Suriye’nin başkenti Şam’da öldürülmesini kınadı. Dün Şam’da bir binayı hedef alan İsrail jetlerinin saldırısı sonucu Kantar ve sekiz kişi hayatını kaybetmişti.

Times of Israel’in haberine göre, Hamas’ın konu hakkında Twitter’dan yapılan açıklamasında, “Samir Kantar’ın İsrail tarafından suikaste uğramasını kınıyoruz. Bu çirkin bir suç” denildi. Hamas yetkilileri, uluslararası topluma İsrail’e karşı harekete geçme çağrısında da bulundu.

İsrail Hizbullah komutanını öldürdü

İsrail jetlerinin Caramana bölgesindeki bir binayı dört uzun menzilli füzeyle hedef aldığı ifade edilmişti. 29 yıl İsrail’deki cezaevlerinde kalan Kantar hakkında Hizbullah’tan yapılan açıklamada, “Siyonist savaş uçakları Caramana’daki bir binayı hedef aldı. Kardeşimiz Mücahid Samir Kantar, birkaç Suriye vatandaşıyla birlikte saldırıda şehit oldu” denilmişti.

Nasrallah: Filistin emperyalizmle savaş cephesinin ileri hattıdır

1962 doğumlu Kantar, 16 yaşındayken Filistin Halk Kurtuluş Ordusu’nun üç üyesi ile birlikte Lübnan’dan İsrail’e geçerek burada bir saldırı düzenlemiş ve 542 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 2008’de iki İsrail askerinin cenazesi karşılığında serbest bırakılan Kantar, İsrail hapishanelerinde en uzun süre tutulan Hizbullah militanı olmuştu.

İsrail'den Lübnan'a topçu saldırısı

Kassam Tugayları'ndan Nasrallah'a taziye mesajı