Hamas: Kassam Tugayları sessiz kalmayacak

Hamas: Kassam Tugayları sessiz kalmayacak
Hamas: Kassam Tugayları sessiz kalmayacak
Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrailli yerleşimcilerin 18 aylık bir bebeğin ölümüne neden olmasının ardından yaptığı açıklamada, 'sessiz kalmayacaklarını' ifade etti.

RADİKAL - İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, İsrailli yerleşimcilerin Nablus'ta Filistinlilere ait evi ateşe vererek bir bebeğin ölümüne yol açtığı olayın sorumlusunun İsrail yönetimi olduğunu belirtti.

Hamas'a yakın bir gazeteye açıklamalarda bulunan Meşal, hayatını kaybeden bebek Ali Devabişe olayına ve son zamanlarda Mescid-i Aksa'ya yönelik tekrar eden saldırılara gereken karşılığın verilmesi ve "direnişi" tırmandırma çağrısında bulundu. Meşal şu ifadeleri kullandı:

"Bebek Devabişe'nin yakılması halkımıza ve tüm insanlığa yönelik işlenen çok çirkin bir suçtur. Siyonist işgalci yönetim olayın sorumlusudur. Bu olay, işgal ve Yahudi yerleşim birimlerinin çatışmanın özü olduğunu yeniden vurgulamıştır."

İsrail askerleri iki Filistinli genci öldürdü

'HER TÜRLÜ YOLA BAŞVURMA HAKKINA SAHİBİZ'

Öte yandan, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın sözcüsü Ebu Ubeyde ise yaptığı yazılı açıklamada, İsrailli yerleşimcilerin Filistinli ailenin evine yönelik saldırısına sessiz kalmayacaklarını kaydetti. Ebu Ubeyde açıklamasında, "Filistin halkı ve direniş grupları Filistinli bebek Ali Devabişe'nin yakılarak öldürülmesine sessiz kalmayacak. Düşman, direniş ve güç kullanmaktan başka bir dilden anlamıyor" ifadesini kullandı.

Saldırının sorumluluğunu İsrailli yetkililere yükleyen Ebu Ubeyde, "Halkımız ve direniş güçleri, şehitlerimizin intikamını almak ve düşman askerlerinin hayatını cehenneme çevirmek için mümkün olan her türlü yola başvurma hakkına sahiptir" dedi.

İsrailli yerleşimcilerin önceki gün Nablus kentinin güneydoğusundaki Duma beldesinde Filistinlilere ait bir evi ateşe vermesi sonucu çıkan yangında Ali Devabişe isimli bir bebek hayatını kaybederken, anne ve babası da yaralanmıştı. (AA)

Kundaklanan evde 18 aylık bebek can verdi

Hamas'tan Filistin yönetimine karşı ayaklanma çağrısı