Hamas lideri Meşal Katar'dan sınır dışı edildi mi?

Hamas lideri Meşal Katar'dan sınır dışı edildi mi?
Hamas lideri Meşal Katar'dan sınır dışı edildi mi?
Hamas lideri Halit Meşal'in Katar'dan sınır dışı edildiği iddia edildi. İddia, Hamas tarafından yalanlandı.

RADİKAL – 27 Aralık’ta Konya'daki AKP kongresine katılan Hamas lideri Halit Meşal'in Katar’dan sınır dışı edildiği öne sürüldü. Meşal’in yanı sıra Müslüman Kardeşler üyelerinin de ülkeden çıkarıldığı iddia edildi. CNN’de yer alan habere göre haberin, Suudi Arabistan aracılığıyla gerçekleşen Katar - Mısır yakınlaşmasının ardından gelmesi dikkat çekti.

Öte yandan, Hamas Siyasi Büro Üyesi İzzet el-Rışk, Reuters'a yaptığı açıklamada, Meşal hakkında çıkan haberlerin doğru olmadığını belirtti. El-Rışk, "Halit Meşal'in Doha'dan ayrıldığı yönünde çıkan haberler doğru değil" ifadelerini kullandı.

Haaretz'de yer alan habere göre ise İsrail Dışişleri Bakanlığı, Katar'ın verdiği iddia edilen kararı tebrik etti. Açıklamada, "Katar'ın kararını tebrik ediyoruz ve Türkiye hükümetinden de aynısını bekliyoruz" denildi.

CNN, bugün yaptığı haberde, sınır dışı edilenlerin Türkiye’ye gelmelerinin beklendiğini ve bu hamlenin, Suudi Arabistan aracılığıyla gerçekleşen Katar - Mısır yakınlaşmasının ardından alındığına dikkat çekmişti.

Hamas lideri Halid Meşal Konya'daki AKP kongresine katıldı


  http://www.radikal.com.tr/126629312662931

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  bizimkiler onu hemen havada kapıp boğazda bir villaya yerleştirip beslerler, ne kadar dinci terörist varsa besliyoruz zaten