Hamas'tan Erdoğan ve Davutoğlu'na tebrik

Hamas'tan Erdoğan ve Davutoğlu'na tebrik
Hamas'tan Erdoğan ve Davutoğlu'na tebrik
Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, dün gerçekleştirilen seçimlerin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti.

RADİKAL - Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, seçim sonuçlarından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu tebrik etti.

Hamas'tan yapılan yazılı açıklamada, "Meşal'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nu arayarak, Türkiye'deki demokrasi şöleni nedeniyle tebriklerini ilettiği" belirtildi. Meşal'in görüşmede Türkiye'de ilerlemenin, güvenliğin ve istikrarın artması, Türk halkına, Filistin davası başta olmak üzere ümmetin davalarına hayır getirmesi temennilerinde bulunduğu kaydedildi.

AB'den seçime katılım oranına övgü

'TÜRKİYE DÜNYA BARIŞI İÇİN ÖNEMLİ BİR ÜLKE'

Etiyopya Hükümet Sözcüsü Getachew Reda, yaptığı açıklamada seçimleri AKP'nin kazanmasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi. 

Seçim sonuçlarından dolayı Türk halkını kutlayan Reda, "Türkiye, dünya barışı için önemli bir ülkedir. Türkiye'nin istikrarı, Ortadoğu'daki ve Avrupa'daki barışa olumlu şekilde yansıyor" dedi. 

WSJ'den AKP'nin seçim zaferi yorumu: Büyük sürpriz

Türkiye ile Etiyopya arasında güçlü ilişkilerin bulunduğunu kaydeden Reda, "Türkiye, Erdoğan'ın başbakanlık yaptığı AKP döneminde Afrika'ya yöneldi" diye konuştu. (AA)