Hamas'tan İsrail'e meydan okuma çağrısı

Hamas'tan İsrail'e meydan okuma çağrısı
Hamas'tan İsrail'e meydan okuma çağrısı
Hamas'tan, İsrailli yerleşimcilerin Filistinlilere ait bir evi ateşe vermesi sonucu çıkan yangında yaralanan Saad Devabişe'nin hayatını kaybetmesinin ardından yapılan açıklamada, İsrail'e meydan okuma çağrısı yapıldı.

RADİKAL - Batı Şeria'daki İsrailli yerleşimcilerin geçen hafta Nablus kentinin Duma beldesinde, Filistinlilere ait bir evi ateşe vermesi sonucu çıkan yangında yaralanan baba Saad Devabişe'nin tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesinin ardından Hamas’tan sert açıklama geldi. İsrailli yerleşimcilerin Filistinlilere ait bir evi kundaklaması sonucu çıkan yangında Ali Devabişe isimli 18 aylık bebek de hayatını kaybetmişti.

Reuters ’ın haberine göre, İsrail’le yüzleşme çağrısında bulunan Hamas sözcüsü Hossam Badran, Facebook sayfasında şu ifadeleri kullandı:

“Hiçbir şey bu öldürücü yerleşimci saldırılarını durdurmayacak ve biz, onlar köylerimize ve evlerimize gelene kadar bekleyemeyiz. Batı Şeria’daki insanlarımızın yalnızca bir seçeneği var: İşgale açık ve kapsamlı bir meydan okuma.”

Yerleşimcilerin öldürdüğü bebeğin babası da hayatını kaybetti

İsrail'den Gazzeli futbolculara 'çıkış' yasağı

İsrailli polisi Filistinliler kurtardı


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  İsrail

  ,

  Reuters

  ,

  batı

  ,

  açıklama