Hamas'tan Suudi Arabistan'a bir ziyaret daha

Hamas'tan Suudi Arabistan'a bir ziyaret daha
Hamas'tan Suudi Arabistan'a bir ziyaret daha
Geçen günlerde Suudi Arabistan'a bir ziyaret gerçekleştiren Hamas liderlerinin ülkeyi bir kez daha ziyaret edeceği açıklandı.

RADİKAL - Hamas liderlerinin Suudi Arabistan’a yeni bir ziyarette bulunacağı açıklandı. Er-Risale’ye özel demeç veren Hamas Siyasi Büro Üyesi Salih el-Aruri, Hamas liderlerinden oluşan bir heyetin Suudi Arabistan’a yeni bir ziyaret gerçekleştirmesinin beklendiğini açıkladı.

Hamas heyetinin Suudi Arabistan’a yapacağı ziyaretin ayrıntılarının açıklanacağını belirten Aruri, söz konusu ziyarette ikili ilişkilerin, uzlaşma ve imarla ilgili dosyaların ve diğer bazı konuların ele alınacağını söyledi. Halid Meşal başkanlığındaki Hamas heyeti, Ramazan Bayramı öncesinde Suudi Arabistan’ı ziyaret etmişti.

Hamas'tan 25 bin kişilik kamp

Salih el-Aruri, Hamas heyetinin kısa bir süre önce gerçekleştirdiği Suudi Arabistan ziyaretinin bazılarının söylediği gibi bir bayram kutlaması ziyareti olmadığını belirterek Suudi yetkililerinin açıklamalarının aksine Halid Meşal’in hem kralla hem de Veliaht Prens Muhammed bin Salman’la görüştüğünü söyledi.

Hamas'ın Suudi Arabistan ziyaretine İran'dan tepki

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, geçtiğimiz hafta Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ile düzenlediği ortak basın toplantısında Halid Meşal başkanlığındaki Hamas heyetinin umre yapmak için Suudi Arabistan’a geldiğini belirterek Halid Meşal’in sadece bayramlaşma törenine katıldığını ve Kral Salman’la bir görüşme yapmadığını açıklamıştı. (YDH) 

Gazze'de Hamas ve İslami Cihad'a eş zamanlı saldırılar


  ETİKETLER:

  İran

  ,

  Mısır

  ,

  Ramazan

  ,

  Gazze

  ,

  Kral

  ,

  siyasi