Hasta bakıcıya 10 yıl hapis cezası

Hasta bakıcıya 10 yıl hapis cezası
Hasta bakıcıya 10 yıl hapis cezası
İngiltere'de bir hasta bakıcı, çalıştığı bakım evinde kalan hastalara cinsel tacizde bulunmaktan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

RADİKAL - İngiltere ’nin Devon kentindeki Torquay kasabasında 25 yaşındaki Christina Sethi adlı hasta bakıcı, hastalarına cinsel tacizde bulunup bunları videoya çekmek nedeniyle 10 yıl hapis cezasına mahkum edildi. Sethi’nin, aralarında 101 yaşındaki bir hastanın da bulunduğu taciz videolarını erkek arkadaşına gönderdiği belirtildi.

Daily Mail’in haberine göre, hastalarının akli dengelerinin yerinde olmaması nedeniyle istismarın ortaya çıkmayacağını düşünen Sethi, mahkemede yaptığı açıklamada erkek arkadaşına videoları ‘onu tahrik etmek’ amacıyla gönderdiğini söyledi. Sethi, aralarında demans hastası olan hastalarını “olayları anlatamayacak” düzeyde oldukları için hedef aldığını açıkladı. Suçun ortaya çıkması ise fotoğrafları ve videoları, satın aldığı ikinci el bilgisayar içerisinde bulan bir kişi sayesinde oldu.

Polis tarafından “ahlakı bozuk ve çıkarcı” olarak betimlenen Sethi, Ocak 2014 ve Mayıs 2015 arası işlediği 5 cinsel taciz suçunu kabul etti.


  ETİKETLER:

  İngiltere

  ,

  Erkek

  ,

  Bilgisayar

  ,

  Mail

  ,

  hapis

  ,

  mahkum

  ,

  2015