Hayat Boumeddiene sessizliğini bozdu

Hayat Boumeddiene sessizliğini bozdu
Hayat Boumeddiene sessizliğini bozdu
Terör örgütü IŞİD, Fransa'da bir süpermarkete saldıran Amedy Coulibaly'nin sevgilisi Hayat Boumeddiene'le yaptığı röportajı yayımladı.

RADİKAL – Terör örgütü IŞİD’in Fransızca yayınladığı Dar al-İslam adlı dergide süpermarket saldırganı Amedy Coulibaly’nin sevgilisi Hayat Boumeddiene’le yapılan bir röportaj yer aldı. IŞİD, Boumeddiene’in “kendi topraklarında” olduğunu açıkladı.

Reuters’ın haberine göre, 9 Ocak’ta Fransa’nın başkenti Paris’te bir süpermarkete saldıran IŞİD militanı Coulibaly’nin sevgilisi Boumeddiene’in 8 Ocak’ta Türkiye ’den Suriye ’ye geçtiği duyurulmuştu. Paris’teki terör saldırıları hakkında yazıların yer aldığı ve kapağında Eyfel Kulesi’nin koruyan bir askerin bulunduğu dergide Boumeddiene’in isminin verilmediği, ancak “Coulibaly’nin eşi” ifadelerinin kullanıldığı görüldü.

IŞİD videosundaki kadın Hayat Boumeddiene mi?

Süpermarket saldırganının cephaneliği ortaya çıktı


'BURAYA GELİRKEN HİÇ ZORLUK ÇEKMEDİM'

Boumeddiene, kendisine sorulan “Halifeliğe girdiğinizde ne hissettiniz” sorusuna, “Buraya gelirken hiçbir zorluk çekmedim, Allah’ın kanunlarıyla yönetilen bu topraklarda yaşamak güzel” yanıtını verdi. Boumeddiene, Paris saldırılarındaki rolüyle ilgili herhangi bir bilgi vermedi.

İlk sayısı 23 Aralık’ta çıkan dergide, “Peygambere hakaret edenlere saldırmaya devam etme” çağrısı da yapıldı.

Ürdün'den IŞİD'e: Bu daha başlangıç

Şerif Kuaşi'nin cenazesi gizlice defnedildi

Suriye, Türkiye'yi BM'ye şikayet etti!

Hayat Boumeddiene'in kaldığı otele polis baskını yapılmış


  http://www.radikal.com.tr/129184212918422

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  KANLI TOPRAKLARIN GÜNAHKARLARI : IŞİD - m.rozbilen

  Allah'ın kanunları o topraklarda vahşice, barbarca insan katletmeyi mi emrediyor ey münafıklar? Bari yüce Allah'ı işlediğiniz vahşetlere alet etmeyiniz. Yaptığınızın hiç biri İslamla bağdaşır tarafı yoktur. Sizler Allah'n kanunlarına karşı gelen canavarlarsınız. Siz kim, islam kim, Allahın kanunları kim?

  ... - gümüşisis

  İnsan nereye gitse kendisini de beraberinde götürür- ve bir süre sonra gittiği her yeri kendisine benzetir. Önce şuraya küçük bir değişiklik yapayım sonra şuna renk katayım ya da şunu çıkarayım ya da bu fazlalık olmasın vb.. Bir ssüre gittiği her yer kaçtığı yer gibi olur.