Hayatını kurtaran adamla evlenecek

Hayatını kurtaran adamla evlenecek
Hayatını kurtaran adamla evlenecek
ABD'de üç yıl önce ağır yaralanan bir kadın, o gün ilk yardım müdahalesini yapan Cameron Hill'le evlenecek.

RADİKAL - ABD ’nin Florida eyaletindeki Saint Petersburg kentinde 23 yaşındaki Melissa Dohme, hayatına kurtaran 38 yaşındaki Cameron Hill ile evleniyor.

Aşk öyküsü, Melissa’nın yaklaşık üç yıl önce eski sevgilisi tarafından 32 yerinden bıçaklanarak ağır yaralanmasıyla başlamış. Ağır yaralı olarak kanlar içerisinde yerde yatan Melissa’ya ilk yardım müdahalesini yapan cankurtaran ekibinde bulunan Cameron, yaralıyı helikoptere taşırken onu tekrar göreceğini hissetmiş. Dört kez kalbi duran, kafatası, burnu, dişleri kırılan, yüzünün yarısı felç olan ve boğazından da bıçaklanmış olan Melissa, üç hafta içerisinde klinikten taburcu olma mucizesini başarmıştı. 

KİLİSEDE TEKRAR GÖRÜŞTÜLER

Yaşama geri dönen Melissa, okulunu bitirip, dünyayı gezdi. Yeni yaşamında kilisedeki çalışmalarda angaje olan Melissa, 2014 Ocak ayında kilisede tesadüfen tekrar Cameron’la buluştu. Melissa “Tampa Bay Times” gazetesine anlattığı öyküsünde “Onun yanında kendimi çok iyi hissettim” dedi. Cameron da onu sevince çift, o günden itibaren her gün beraber olmuşlar.

STADYUMDA EVLENME TEKLİFİ

Melissa’yı Tampa Bay Rays beysbol takımının maçına davet eden Cameron, ilk vuruşu yapmasını istedi. Üzerinde “Benimle evlenir misin?” yazılı beysbol topunu Melissa’ya önünde diz çökerek veren Cameron, 10 bin seyircinin önünde evlenme teklifi etti. Melissa da “Bu benim hep beklediğim bir şeydi” dedi. Melissa karşılaşmanın ilk vuruşunu da yaptı.

ŞİDDET GÖREN KADINLARA ÇAĞRI YAPTI

Melissa, “Benim masalım” diye gazeteye anlattığı öyküsünde evde şiddet gören tüm kadınlara duygulu bir çağrı yaptı: “Lütfen beni dinleyin. Durumunuz daha da kötüleşecek. Durumunuzu birilerine anlatın, yardım isteyin. Ancak o zaman gerçekten hak ettiğiniz aşkı bulabilirsiniz” dedi.

Melissa’yı öldürmeye kalkan eski aşkı, ömür boyu hapis cezasını çekerken, bir kez intihara teşebbüs etmiş. (Ahmet İncel/DHA)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  şiddet

  ,

  aşk

  ,

  hapis

  ,

  zaman

  ,

  ilk yardım