Heusenstamm Belediye Başkanlı seçilen Halil Öztaş mazbatasını aldı

Heusenstamm Belediye Başkanlı seçilen Halil Öztaş mazbatasını aldı
Heusenstamm Belediye Başkanlı seçilen Halil Öztaş mazbatasını aldı
Almanya'nın Offenbach kenti yakınlarındaki Heusenstamm kasabasına belediye başkanı seçilen Avukat Halil Öztaş, mazbatasını törenle aldı.

Almanya'nın Offenbach kenti yakınlarındaki Heusenstamm kasabasında Hıristiyan Demokrat Parti'nin (CDU) yetmiş yıllık hakimiyetine son vererek SPD'den belediye başkanı seçilen Avukat Halil Öztaş, mazbatasını törenle aldı. Halil Öztaş yeni görevine 1 Ocak 2016'da başlayacak. Hürriyet'ten Kazım Doğan'ın haberine göre Heusenstamm Kültür ve Spor Merkezi’nde düzenlenen töreni, Frankfurt Başkonsolosu Mustafa Çelik ile Hessen Milletvekili İsmail Tipi (CDU) de izledi. Törende, kendisine destek verenlere teşekkür eden Öztaş, partiler üstü belediye başkanı olacağını söyledi.

Mazbatayı ve kentin sembolik anahtarını teslim eden Heusenstamm Belediye Meclisi Başkanı İngrid Henninghausen ile eski Belediye Başkanı Peter Jackoby, Halil Öztaş'a başarılar dilediler.

Törende Halil Öztaş'ın minik kızı Melike'nin piyano resitali de büyük alkış aldı.

SİYASİ PARTİLERDEN DESTEK SÖZÜ

37 üyeli Heusenstamm Belediyesi Meclisi'nde CDU 17 ve SPD 7 üyesiyle yönetimde ortaklık ediyor. Törende konuşan CDU temsilcisi Lottar Fella, partisinin Halil Öztaş'a destek sunacağını söyledi.

Hessen Belediyeleri adına konuşan Dietzenbach eski Belediye Başkanı Stephan Gieseler (CDU) ise Heusenstamm halkının çok cesur bir karar verdiğini, yakın arkadaşı Halil Öztaş'ın sorunların başarıyla üstesinden geleceğine inandığını söyledi.

Hessen Eyaleti Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı Thorsten Becker de, Halil Öztaş'ın hakem ve Hessen Futbol Federasyonu Mahkemesi Başkanı kimliğine dikkat çekerek, yeni belediye başkanının Heusenstamm için doğru bir tercih olduğunu kaydetti. Becker, Halil Öztaş'a '1 numara Öztaş' yazan Alman milli takımı forması hediye etti.