Heyelandan 67 saat sonra sağ çıkarıldı

Heyelandan 67 saat sonra sağ çıkarıldı
Heyelandan 67 saat sonra sağ çıkarıldı
Çin'in güneyindeki Guangdong eyaletinde heyelanın meydana gelmesinden 67 saat sonra bir kişinin sağ olarak kurtarıldığı açıklandı.

RADİKAL - Çin'in Şenjen kentinde bulunan organize sanayi bölgesinde pazar günü heyelanın meydana gelmesinden ardından 67 saat sonra, bu sabah 19 yaşındaki Tian Zeming adlı kişi toprak altından sağ olarak çıkarıldı.

Göçükten kurtarılan Tian kapının altında kaldığı için kırılan eli ve ayağı sebebiyle ameliyata alındı. Tian, odasından çıkarken meydana gelen heyelanda kapının eşiğinde oluşan yaşam üçgeni sayesinde hayatta kalabildi. Tian kurtarıldığında görevlilere kendisiyle birlikte başka insanlarında bulunduğunu söyledi. Kurtarma ekiplerinin aynı yerde bulduğu ikinci kişi de toprak altından çıkarıldı. Yaşam belirtisi gösteren bu kişi tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Çin'de 33 binayı çamur yuttu: 91 kişi kayıp

Öte yandan, heyelan bölgesinde kayıp olan 74 kişi için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Çin'in Şenjen kentindeki organize sanayi bölgesinde toprak kayması sonucu 33 bina çökmüş, çamura batan binalardaki 91 kişiyi bulmak için kurtarma çalışmalarında onlarca kepçe kullanılıyor, 3 binden fazla kişi görev alıyor.

Çin devlet haber ajansı Şinhua, Hong Kong sınırındaki kentte meydana gelen toprak kaymasının bir doğal gaz borusundaki patlamadan kaynaklandığını, şu ana kadar zarar gören borunun 400 metrelik bölümünün temizlendiğini ve tamir edilmekte olduğunu yazdı. (Hürriyet)