Hillary Clinton'a Instagram'da Sanders şoku

Hillary Clinton'a Instagram'da Sanders şoku
Hillary Clinton'a Instagram'da Sanders şoku
Amerika'da kasım ayında gerçekleşecek seçimler için başkan aday adaylık yarışı sürerken, Demokrat parti aday adaylarından Hillary Clinton'ın Instagram paylaşımı, rakip aday Sanders'ı destekleyen bir kadın çalışanın yorumu yüzünden gündem oldu.

RADİKAL - Amerikan başkanlığı yarışında aday adaylar arasında rekabet ve destekçiler arasındaki tartışmalar, televizyon ekranlarındaki münazaralarda ve günlük hayatta olduğu kadar sosyal medya mecralarında da devam ediyor.

Demokrat Parti aday adaylarından Hillary Clinton ’ın iki gün önce Detroit, Michigan’da ziyaret ettiği bir kafede çekilen fotoğrafını kişisel Instagram hesabından paylaştı. Seçilmesi durumunda Amerika’nın ilk kadın başkanı olacak olan ve bu yüzden özellikle kadınların desteğini alacağı düşünülen Clinton, fotoğrafın altına ‘Avalon Bakery’yi açan kadınlar ilham verici. Kahveyi de tavsiye ederim’ notunu düştü.

 

Independent’da yer alan habere göre Hillary Clinton’ın bu paylaşımına hesap edilmeyen bir yorum geldi. Fotoğrafta Clinton ile birlikte kahve hazırlarken görünen kadın olduğunu söyleyen kişi, fotoğrafın altına ‘Bu benim ve Bernie Sanders’a oy vereceğim. Fotoğrafı kaldırırsanız sevinirim’ notunu düştü.

Bunun üzerine Clinton’ın ekibi tarafından fotoğrafın açıklaması ‘Astro’daki kahveyi tavsiye ederim’ şeklinde düzeltildi.

 

 

Highly recommend the coffee at Astro.

Hillary Clinton (@hillaryclinton) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (8 Mar 2016, 12:33 PST)