Hindistan'da 'büyücülükle' suçlanan kadına toplu tecavüz

Hindistan'da 'büyücülükle' suçlanan kadına toplu tecavüz
Hindistan'da 'büyücülükle' suçlanan kadına toplu tecavüz
Hindistan'da 'büyücülük yapmakla' suçlanan bir kadına, 6 kişinin tecavüz ettiği bildirildi.

RADİKAL - Hindistan'ın Madhya Pradesh eyaletinde 6 erkeğin, "büyücülük yaptığına" inandıkları, aşiret mensubu bir kadına topluca tecavüz ettiği bildirildi. Shivpuri bölgesinde bir köyde Pazar günü meydana gelen olayda toplu tecavüze uğradığı belirtilen 35 yaşındaki kadının hastaneye kaldırıldığı ve tedavi altına alındığı kaydedildi.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Kemrara köyünde meydana gelen olaya adları karışan ve aynı köydeki aşiretten olan 6 erkek gözaltına alındı. Köydeki bazı kişiler, kimi çocukların hastalanıp bazılarının da ölmesi yüzünden söz konusu kadının "büyücülük yaptığına" inanıyordu. Erkeklerin kadına tecavüzü ve işkence yapması sırasında köyden kimsenin kadını kurtarmaya gitmediği öğrenildi. Polis yetkilileri köy halkının da olayla ilgili olarak sorguya çekildiğini bildirdi.

Ailesi 'tecavüzü sakla' dedi, kendini yaktı

Hindistan basını, bu olayın ardından Aralık 2012'de Yeni Delhi'de 23 yaşındaki öğrencinin otobüste toplu tecavüze uğramasını hatırlattı. Söz konusu genç öğrenci daha sonra aldığı yaralar yüzünden ölmüş, kadına işkence  dünya çapında öfkeli tepkilere yol açmıştı. Bunun sonucunda Hindistan, kadınlara karşı işlenen suçlarla ilgili yeni ve daha sıkı yasalar getirmişti.

7 yaşındaki erkek çocuğuna tecavüz edip yaktılar

Tecavüzcüyle tek başına savaştı, 50 kişi izledi

Stajyer adayına 'ülkende tecavüz var' reddi

Hindistan'da tecavüzcüyü linç eden 22 kişiye gözaltı