Hindistan'da dört yaşındaki kıza tecavüz

Hindistan'da dört yaşındaki kıza tecavüz
Hindistan'da dört yaşındaki kıza tecavüz
Hindistan'ın Delhi eyaletinde dört yaşındaki bir kız çocuğunun tecavüze uğradığı bildirildi. Kız çocuğunun hastaneye kaldırıldığı ve acil ameliyata alındığı belirtiliyor.

RADİKAL - Hindistan'ın Delhi eyaletinde dört yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz edilmesi olayıyla ilgili olarak iki kişinin sorgulandığı bildirildi. Geçen hafta saldırıya uğrayıp tecavüz edilen kız çocuğunun hastaneye kaldırıldığı ve acil ameliyata alındığı belirtiliyor. Polis yetkilileri olayla ilgili olarak henüz kimsenin tutuklanmadığını açıkladı.

Çocuk Cuma günü Delhi'nin kuzey doğusundaki yoksul semtlerinden birinde tren raylarının kenarında bilincini yitirmiş halde bulunmuştu. Vücudunda kesikler ve ağır yaralar tespit edilmişti. Yetkililer bu yaralar için "korkunç" ifadesini kullandı.

Beş kadını 'cadı' diye öldürdüler

Bu olay Hindistan'da kadınlara ve çocuklara yönelik cinsel saldırı sorununu yeniden gündeme getirdi. 2012'de bir genç kadının otobüste toplu tecavüz sonrası öldürülmesi büyük yankı yaratmış ve çok sayıda gösteri yapılmıştı. Fakat cinsel saldırı olayları devam etti. Temmuz'da polis Delhi civarında 30 çocuğa cinsel saldırıda bulunup öldürdüğünü itiraf eden bir adamı tutukladı.

Tecavüz edemediği kadını yaktı

Bu yıl sadece Delhi'de 1500 tecavüz olayının kayıtlara geçtiği, birçok olayın ise polise bildirilmediği belirtiliyor. (BBC Türkçe) 

Hindistan'da 'büyücülük ayini' için 5 yaşındaki çocuğu öldürdü

Evli kadınla kaçan adamı, kız kardeşlerine tecavüzle 'cezalandırdılar'

Polisin 'yem' olarak kullandığı kadın ikinci kez tecavüze uğradı