Hindistan'da şimdi de trende tecavüz skandalı

Hindistan'da şimdi de trende tecavüz skandalı
Hindistan'da şimdi de trende tecavüz skandalı

23 yaşındaki tecavüz kurbanını anmak üzere yüzlerce kadın dün Yeni Delhi de bir araya geldi.

Ülkeyi sarsan tecavüz kurbanının sevgilisi yaşadığı dehşeti ilk defa basına anlatırken, saldırıya uğrayan bir başka kadın kendini trenden attı.

Hindistan’da 16 Aralık’ta başkent Yeni Delhi’deki bir otobüste tecavüze uğradıktan iki hafta sonra ölen genç kadının sevgilisi, yaşadığı dehşeti ilk defa kamuoyuyla paylaşırken ülkede tecavüz skandallarının ardı arkası kesilmiyor. Şehirlerarası bir trende perşembe günü bir kadının kendisine tecavüz etmek isteyen bir askerden kaçmak için kendini hareket halindeki trenden attığı bildirildi. Hindistan basınına göre paramiliter birlik üyesi bir asker olduğu belirtilen saldırgan 25 yaşındaki kadına tuvaletten çıkarken saldırdı. Trenden atlayarak ağır yaralanan iki çocuk annesi kadının hastaneye kaldırıldığı ve durumunun ciddi olduğu kaydedildi.
Ülkeyi ayağa kaldıran otobüsteki toplu tecavüz kurbanı kadının sevgilisi ise, kendilerine bir saat boyunca kimsenin yardım etmediğini anlattı.
‘Saldırganlar tuzak kurdu’ 
Sevgilisiyle sinemadan dönerken bindikleri otobüste 6 kişinin önce kendisini dövdüğünü, sonra da sevgilisine tecavüz ettiğini belirten genç adam, otobüsün pencerelerinin boyalı olduğunu ve saldırganların kendilerine tuzak kurduğunu düşündüğünü söyledi. Saldırganların polisi çağırmak isteyen sevgilisinin telefonunu otobüsten aşağı attığını kaydeden 28 yaşındaki adı açıklanmayan adam, yaralı ve çıplak olarak otobüsten atıldıktan sonra bir saat boyunca ne polisin ne de yoldan geçenlerin kendilerine yardım ettiğini ifade etti. Genç adam, bir saat sonra gelen polisin kendilerine kötü davrandığını ve uzaktaki bir hastaneye götürdüğünü belirtti.
Kadına şiddetin ve tecavüzün çok yaygın olduğu ülkede büyük protestolara yol açan olay sonrası hükümet tecavüzcülere yönelik suçların ağırlaştırılması amacıyla yasalarda değişiklik yapmaya hazırlanıyor. 2 hafta sonra yaşam mücadelesini kaybeden 23 yaşındaki üniversite öğrencisi kadının ailesi ise, 6 saldırganın idam edilmesini istiyor. Mahkeme , 5 saldırganın cinayetten, 18 yaşından küçük bir saldırganın ise çocuk mahkemesinde yargılanmasına karar vermişti.