Hindistan'da tapınak izdihamı: 11 ölü

Hindistan'da tapınak izdihamı: 11 ölü
Hindistan'da tapınak izdihamı: 11 ölü
Hindistan'ın Jharkhand eyaletine bağlı Deogarh kentinde bulunan bir tapınakta izdiham yaşandığı ve 11 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

RADİKAL - Hindistan 'ın doğusundaki bir tapınakta düzenlenen festival sırasında çıkan izdihamda 11 kişinin öldüğü bildirildi. Yetkililer, Jharkhand eyaletine bağlı Deogarh kentinde binlerce kişinin, gün doğumunun ardından kapıları açılan Baidyanath Jyotirlinga Tapınağı'na girmeye çalışması üzerine izdiham yaşandığını açıkladı. 

Tapınağa girebilmek için gece bina önünde uyuyanların, kapıların açılmasının ardından çıkan izdihamda ezildiği belirtildi. Olayda 8'i kadın 11 kişi yaşamını yitirdi, 24 kişi de yaralandı. Tapınak, Hinduizm'in en önemli tanrıçalarından biri olan Şiva için bir ay sürecek festivale ev sahipliği yapıyordu.

Ücretsiz kıyafet izdihamı: 23 ölü


Hindistan'da binlerce kişinin küçük alanlarda bir araya geldiği dini festivaller sırasında daha önce de izdiham çıkmıştı. 2013'te Madhya Pradeş eyaletinde çıkan izdihamda çoğu kadın ve çocuk 110 kişi ölmüş, 14 Temmuz'da Andhra Pradeş eyaletindeki festivalde de 27 kişi yaşamını yitirmişti. (AA)


  ETİKETLER:

  Hindistan

  ,

  Çocuk

  ,

  Kadın

  ,

  Gece

  ,

  BİNA