Hindistan'ı karıştıran tecavüz zanlıları 'masumuz' dedi

Hindistan'ı karıştıran tecavüz zanlıları 'masumuz' dedi
Hindistan'ı karıştıran tecavüz zanlıları 'masumuz' dedi
Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de genç bir kadına toplu tecavüz ederek ölümüne neden olmakla suçlanan 5 sanık, mahkemede suçsuz oldularını öne sürdü.

YENİ DELHİ - Adı gizli tutulan bir sanık avukatı, tecavüz ve cinayetin de aralarında bulunduğu 13 suçtan yargılanan müvekkillerinin mahkemeye masum olduklarına ilişkin beyanatta bulunduğunu bildirdi.
Özel yetkili mahkemede görülen dava kapsamında tanıkların dinlenmesine Salı günü başlanacağı belirtildi. İsmi açıklanmayan 23 yaşındaki genç kadın , 16 Aralık'ta Yeni Delhi'de erkek arkadaşı ile bindiği otobüste 6 kişinin tecavüzüne uğramıştı. Ağır yaralanan genç kadının erkek arkadaşını da darp eden sanıklar, daha sonra ikisini yol kenarına bırakıp kaçmıştı.
Genç kadının tedavi için götürüldüğü Singapur'da şiddetli iç kanama nedeniyle hayatını kaybetmesi, Hindistan'ı ayağa kaldırmıştı.
Olayla ilgili gözaltına alınan 6 zanlıdan birinin, saldırı sırasında 18 yaşından küçük olduğu gerekçesiyle, çocuk mahkemesinde yargılanmasına karar verilmişti. (aa)