Hizbullah El Nusra'ya saldırı düzenledi

Hizbullah El Nusra'ya saldırı düzenledi
Hizbullah El Nusra'ya saldırı düzenledi
Hizbullah'a yakın Menar televizyonu, grubun Lübnan'ın doğusunda Suriye sınırında bulunan El Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi komutanlarını hedef aldığını açıkladı. Taraflar Suriye'nin Kalamun bölgesinde de çatışıyor.

RADİKAL - Hizbullah'ın Lübnan'ın doğusunda Suriye sınırında bulunan El Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi komutanlarını hedef aldığı bildirildi. Nusra Cephesi'ne yönelik saldırı, Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'ın konuyla ilgili yaptığı açıklamadan kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Suriye'de Beşşar Esad rejiminin yanında savaşan Hizbullah'ın lideri Hasan Nasrallah, grubun Lübnan'daki Nusra Cephesi mensuplarını hedef alacağını açıklamıştı. Nasrallah "Lübnan devleti sınırdaki terör tehdidine karşı bir şey yapabilecek durumda değil. İnsanlar barış içerisinde yaşasın diye kayıplar vermeye hazırız. Saldırı ve tehditler karşısında eli kolu bağlı duracak değiliz" diye konuşmuştu.

Nasrallah: Suriye'de büyük taarruz hazırlığındayız

'BÜYÜK TAARRUZ HAZIRLIĞINDAYIZ' DEMİŞTİ

Hizbullah'ın Suriye'nin Kalamun bölgesinde "büyük bir taarruz" hazırlığında olduğunu belirten Nasrallah, "Beklenen Kalamun operasyonundan önce hiçbir beyanatta bulunmayacağız. Operasyon kendi adına konuşacak" ifadesini kullanmıştı. Suriye'nin Kalamun bölgesinde Hizbullah militanları ve silahlı gruplar arasında devam eden çatışmalarla ilgili olarak Nasrallah şunları kaydetti:

" İddia edilenin aksine İdlip ve Cisr el Şugur'un düşmesinden sonra yeni bir cephe açmak için bir saldırı yapmış değiliz. Biz onlara saldırmadık. Onlar bize saldırdı. Lübnan topraklarındaki Arsal'da insanları öldürdüler, askerleri kaçırdılar. Biz Suriye’ye girmeden önce Arsal onların işgali altındaydı. Hayali bir tehditten değil, fiili bir durumdan bahsediyoruz."

İsrail, Suriye'de Hizbullah'a ait depoyu vurdu

Nasrallah: Suud rejimine 'Dur' deme zamanı

Esad: Suriye ve Fransa istihbaratı iletişim kuruyor