Hizbullah: İsrail pişman olacak

Hizbullah: İsrail pişman olacak
Hizbullah: İsrail pişman olacak
Hizbullah'tan İsrail'in Hizbullah komutanı Samir Kantar'ı öldürmesi hakkında yapılan açıklamada, 'İsrail pişman olacak' denildi.

RADİKAL - Hizbullah’tan İsrail’in Hizbullah komutanı Samir Kantar’ı öldürmesi hakkında açıklama geldi. Açıklamada, ‘İsrail pişman olacak’ ifadesi kullanıldı.

Jerusalem Post’un haberine göre, Hizbullah yetkilisi Ammar Musavi, intikam yemini ederken, bir başka üst düzey Hizbullah yetkilisi Haşim Seyfeddin, “Eğer İsrailliler Samir Kantar’ı öldürerek bir hesabı kapattıklarını düşünüyorlarsa çok hatalılar, çünkü biliyorlar ve bilecekler ki birkaç tane hesap daha açtılar” dedi.

Öte yandan, Kantar’ın cansız bedeni öldürülmesinden bir gün sonra, bugün başkent Beyrut’ta toprağa verildi. Kantar’ın cenazesi için Beyrut’un güneyindeki Dahiya’da binlerce insan sokağa çıktı. Kantar’ın öldürülmesi Filistin’de de protesto edildi.

İsrail Hizbullah komutanını öldürdü

İsrail jetlerinin Suriye'nin başkenti Şam'daki Caramana bölgesindeki bir binayı dört uzun menzilli füzeyle hedef aldığı ifade edilmişti.

Kantar'ın eşi Zeynep Bercavi (ortada)

29 yıl İsrail’deki cezaevlerinde kalan Kantar hakkında Hizbullah’tan yapılan açıklamada, “Siyonist savaş uçakları Caramana’daki bir binayı hedef aldı. Kardeşimiz Mücahid Samir Kantar, birkaç Suriye vatandaşıyla birlikte saldırıda şehit oldu” denilmişti.

Kantar'ın kardeşi Besim Kantar (soldan ikinci), taziyeleri kabul etti

1962 doğumlu Kantar, 16 yaşındayken Filistin Halk Kurtuluş Ordusu’nun üç üyesi ile birlikte Lübnan’dan İsrail’e geçerek burada bir saldırı düzenlemiş ve 542 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 2008’de iki İsrail askerinin cenazesi karşılığında serbest bırakılan Kantar, İsrail hapishanelerinde en uzun süre tutulan Hizbullah militanı olmuştu.

İsrail jetlerinin Şam'da vurduğu bina

Hamas Kantar'ın öldürülmesini kınadı