'Hizbullah'ın İsrail'e uçak göndermesi haktır'

'Hizbullah'ın İsrail'e uçak göndermesi haktır'
'Hizbullah'ın İsrail'e uçak göndermesi haktır'
İran Savunma Bakanı Vahidi: "Siyonist rejimin, defalarca Lübnan hava sahasını ihlaline karşı, Hizbullah'ın da insansız keşif uçağını işgal toprakları hava sahasına göndermesini tabii bir hak olarak görüyoruz"

İran Radyo Televizyon Kurumu'nun (IRIB) haberine göre, Vahidi bir süre önce İsrail 'in düşürdüğü Hizbullah'a ait insansız keşif uçağıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hizbullah'ın, İsrail hava sahasına insansız keşif uçağı göndermesinin büyük bir başarı olduğunu kaydeden Vahidi, İsrail'in hava sahasından “demir kubbe” diye övündüğü ve bölge ülkelerine “kabadayılık tasladığı” günlerin geride kaldığını söyledi.

İsrail'in askeri üstünlük iddialarının yenilgiye uğradığını belirten Vahidi, Hizbullah'ın bu hareketiyle her türlü İsrail saldırısına cevap verebileceğini gösterdiğini vurguladı.

Vahidi, “Siyonist rejimin, defalarca Lübnan hava sahasını ihlaline karşı, Hizbullah'ın da insansız keşif uçağını işgal toprakları hava sahasına göndermesini tabii bir hak olarak görüyoruz” dedi.

Vahidi, Hizbullah'a ait insansız keşif uçağının İran yapımı olmasıyla ilgili olarak da “İran'ın ileri düzeydeki kabiliyet ve başarıları, İslam ümmetinin yetkisinde ve hizmetindedir” ifadesini kullandı.

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, insansız keşif uçağının tarihi bir operasyon gerçekleştirdiğini söylemişti. (aa)