'Hâlâ bakirim' dedi, ölüm saçtı

'Hâlâ bakirim' dedi, ölüm saçtı
'Hâlâ bakirim' dedi, ölüm saçtı
ABD'de Elliot Rodger adlı öğrenci "Hâlâ bakirim" dediği bir video yayımladıktan sonra altı kişiyi öldürdü. Otomobilinde ölü bulunan gencin, 'Açlık Oyunları'nın yönetmen yardımcısı Peter Rodger'ın oğlu olduğu ortaya çıktı...

ABD ’nin Kaliforniya eyaletinde Santa Barbara Üniversitesi öğrencisi 22 yaşındaki Elliot Roger, sosyal medyada “İntikam alacağım” diye video yayınladıktan sonra altı kişiyi öldürdü, yedi kişiyi yaraladı. Elliot Rodger, sosyal medyada paylaştığı videoda 22 yaşında olmasına karşın hâlâ bakir olduğunu, kızların kendisini reddettiğini, kendisinin yaşayamadığı deneyimleri yaşayan erkeklerden de nefret ettiğini söylüyor. Videoda “Bütün hayatım boyunca bana acı çektirdiniz, şimdi de ben size acı çektireceğim. İntikam alacağım. Bunun için çok uzun zaman bekledim. Hepinize, tamamen ne hak ediyorsanız onu vereceğim. Beni reddeden, aşağılayan, kötümseyen kızlar, benden daha iyi bir hayat süren, seksüel olarak aktif olan erkekler, hepinizden nefret ediyorum, hak ettiğiniz şeyleri vermek için sabırsızlanıyorum” diyen Rodger’ın ‘Hunger Games’ (Açlık Oyunları) filminin yönetmen yardımcısı Peter Rodger’ın oğlu olduğu öğrenildi. Polisin verdiği bilgiye göre Rodger önce yaşadığı dairede üç erkek arkadaşını bıçaklayıp öldürdü, ardından bir otomobilden farklı noktalarda dışarıya ateş açtı. Görgü tanıkları sokaklarda hızlı giden bir BMW aracından dışarıdaki insanlara ateş açıldığını gördüğünü söyledi. Polisle çatışmaya da giren saldırgan aracın içinde ölü olarak bulundu. Saldırganın intihar ettiği düşünülüyor. 

Olayın ardından konuşan sinemacı baba Peter Rodger tarif edilemez bir acı içinde olduklarını ve kurbanların acısını paylaştığını söyledi. Baba Rodger ayrıca oğlunun zihinsel bir rahatsızlığı bulunduğunu belirtti. Yönetmen yardımcısı ailecek silahlara kesin bir şekilde karşı olduklarını, oğlunun silahı nereden bulduğunu bilmediğini de ekledi. (DHA, BBC Türkçe)