Hollande Davutoğlu'na farklı mı davrandı?

Hollande Davutoğlu'na farklı mı davrandı?
Hollande Davutoğlu'na farklı mı davrandı?
Paris'te 11 Ocak günü düzenlenen birlik yürüyüşüne Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile birlikte yaklaşık 50 kadar devlet ve hükümet liderinin katılımı tüm dünyada geniş yankı buldu. Yürüyüşün sonuna yaklaşıldığında Hollande kimi liderlerle öpüşürken, kiminin yalnızca elini sıktı. Hollande, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile de sadece tokalaştı.

RADİKAL - Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo ve süpermarket saldırılarının ardından Fransa adeta tek yürek oldu. Paris'te dün 1 buçuk milyondan fazla kişi basın özgürlüğü ve ölenleri anmak için toplandı. Yürüyüşe Hollande ile birlikte yaklaşık 50 devlet ve hükümet liderinin katılımı dünya basınında geniş yankı buldu. Yürüyüşe Türkiye 'yi temsilen Başbakan Ahmet Davutoğlu katıldı. Davutoğlu ile Hollande, yürüyüş öncesinde Elysee Sarayı'nda görüştü.

Independent: Paris'te beklenmedik Charlieler vardı

Hürriyet'te yer alan habere göre, yürüyüşten birçok detay dünya basınında ve sosyal medyada tartışılırken, o detaylardan biri de Hollande ile Davutoğlu arasında yaşandı. Liderler, yaklaşık 400 metrelik yürüyüşü tamamladı ve Hollande liderlerle vedalaşmaya başladı. Hollande ulaşabildiği liderlerin neredeyse hepsini öperken aralarında Davutoğlu'nun da bulunduğu kimi liderlerle sadece tokalaştı. Bu ayrıntı, sosyal medyada da büyük dikkat çekti.

Danimarka Başbakanı Paris'te yere düştü

Geert Wilders: Saldırıların tek sorumlusu İslam

Zizek: Dinci köktenciliği ancak laik sol yenebilir