Hollande Davutoğlu'na farklı mı davrandı?

Hollande Davutoğlu'na farklı mı davrandı?
Hollande Davutoğlu'na farklı mı davrandı?
Paris'te 11 Ocak günü düzenlenen birlik yürüyüşüne Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile birlikte yaklaşık 50 kadar devlet ve hükümet liderinin katılımı tüm dünyada geniş yankı buldu. Yürüyüşün sonuna yaklaşıldığında Hollande kimi liderlerle öpüşürken, kiminin yalnızca elini sıktı. Hollande, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile de sadece tokalaştı.

RADİKAL - Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo ve süpermarket saldırılarının ardından Fransa adeta tek yürek oldu. Paris'te dün 1 buçuk milyondan fazla kişi basın özgürlüğü ve ölenleri anmak için toplandı. Yürüyüşe Hollande ile birlikte yaklaşık 50 devlet ve hükümet liderinin katılımı dünya basınında geniş yankı buldu. Yürüyüşe Türkiye 'yi temsilen Başbakan Ahmet Davutoğlu katıldı. Davutoğlu ile Hollande, yürüyüş öncesinde Elysee Sarayı'nda görüştü.

Independent: Paris'te beklenmedik Charlieler vardı

Hürriyet'te yer alan habere göre, yürüyüşten birçok detay dünya basınında ve sosyal medyada tartışılırken, o detaylardan biri de Hollande ile Davutoğlu arasında yaşandı. Liderler, yaklaşık 400 metrelik yürüyüşü tamamladı ve Hollande liderlerle vedalaşmaya başladı. Hollande ulaşabildiği liderlerin neredeyse hepsini öperken aralarında Davutoğlu'nun da bulunduğu kimi liderlerle sadece tokalaştı. Bu ayrıntı, sosyal medyada da büyük dikkat çekti.

Danimarka Başbakanı Paris'te yere düştü

Geert Wilders: Saldırıların tek sorumlusu İslam

Zizek: Dinci köktenciliği ancak laik sol yenebilir


  http://www.radikal.com.tr/127061312706138

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  holland bizim aksarayı gelip görmediği için davutoğluna pek itibar etmemiş herhalde, oysa gelip ne kadar itibarlı olduğumuzu görse herhalde "önüne yatardı"

  Gülseymiş.... - user959761

  Tören boyunca dikkat edin sürekli yüzünde o anlamsız gülümseme var. O anlamsız ,saçma gülümseme .......

  neden acaba - user959639

  hollande de davutoglu nun samiyetligine inanmamis olacakki kucaklasma gereksinmesi duymamis. tayyip in emir kulu davutoglu turkiyede iside her turlu destegi veriyor gidip firansa da da timsah göz yaslari dökuyor. hakketen iyi bir artis olur senden oskara aday gösterirlerse hic sasmam

  Grip olmuştu ya.... - citizen

  "Üşüttüm., grip oldum aman öpüşmeyelim size de geçer" filan demiştir... Yoksa neden öpmesin Hollande.., var mı o gelenler içinde Ahmet bey gibi sevimlisi....Ölüye de, diriye de devamlı gülen bir portre... :-)))

  Müslüman diyedir - user390879

  Müslüman diye öpmemiştir. Vaay arkadaş ne ırkçı bir ırkız ya

  ... - user386926

  Edep, adap bilmek gerek. Cenaze evinde gülünmez.

  Fark eder mi? - user390513

  İsterse herkesle tokalaşmış, Davutoğlu'na gelince sıkıca sarılmış ve öpmüş olsun... Sizce gerçekten bir şey fark eder miydi? Basın özgürlüğü ve ifade özgürlükleri konusunda dünyada en son sıralarda yer alırken, birden bire özgürlükçü bir ülke mi olduk yani bu katılımla? Dış basın, Türkiyeyi de dahil ederek "Kendi ülkelerinde gazetecileri sırf muhalif oldukları için tutsak eden liderlerin orada ne işi vardı?" sorusunu sorarken, biz hâlâ niye öpmedi, en azından sarılsaydı tartışması yapıyoruz. Çok acı bir durum.