Hollande, PYD'yi Elysee'de ağırladı

Hollande, PYD'yi Elysee'de ağırladı
Hollande, PYD'yi Elysee'de ağırladı

Fransa Cumhurbaşkanı, PYD Eşbaşkanı Asiya Abdellah ile PYD'nin kadın ve çocuklardan sorumlu yetkilisi Nassrin Abdalla ile görüştü.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ın, resmi programında duyurulmamasına rağmen PYD heyetini pazar günü Elysee Sarayı'nda kabul ettiği duyuruldu.

RADİKAL - Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın resmi programında duyurulmamasına rağmen Suriyeli Kürtleri temsilen PYD heyetini Pazar günü Elysee Sarayı'nda kabul ettiği ortaya çıktı.

PYD Eşbaşkanı Asiya Abdellah ile PYD'nin kadın ve çocuklardan sorumlu yetkilisi Nassrin Abdalla'nın görüşmede Hollande'dan terör örgütü IŞİD'e karşı daha etkili savaşabilmek için Fransa'nın silah ve lojistik desteğini istediği bildirildi. 

İki PYD yetkilisi, basına yaptığı açıklamalarda Hollande'ın ilk defa kendilerini kabul etmesinden duydukları memnuniyeti dile getirirken, Fransa'dan kendilerine yardım için somut adımlar atmasını beklediklerini dile getirdi. Söz konusu görüşme, şu ana kadar Elysee Sarayı tarafından yalanlanmadı.

Hollande, bugün Elysee Sarayı'nda Kürt Bölgesel Yönetimi (KBY) Başkanı Mesut Barzani'yi de kabul edecek.
AA


  ETİKETLER:

  Fransa

  ,

  pyd

  ,

  Bugün

  ,

  Kadın

  ,

  Pazar

  ,

  Lojistik

  ,

  Resmi

  ,

  silah

  ,

  Karşı

  ,

  IŞİD

  http://www.radikal.com.tr/129079912907992

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bakış açısı - user926552

  Terörist teröristtir, açılımı saçılımı olmaz, yarın başkası da işıde açılım yaparsa o zaman da aynığı başlığı bekleriz sizden. Bu kafa değişmedikçe dünyada terör daha çook prim yapar.

  Ya YPJ Komutani?! - user643402

  Holande´nin karşisinda askeri uniforma ile oturan bir bayan savaşçi var. Kobani destanini yazan komutanlardan biri, YPJ komutanlarından Nesrin Abdullah. Resimde apaçik gorulmesine ragmen onu gormezden gelmeniz hangi olçu ve ahlaka sigiyor gerçekten erak ediyorum?! "Radikal" olmaniza ragmen (!) tahammulsuzlugunuzun gostergesi olmasin sakin?!